Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Kradzież roweru, której nie było. Zgłaszający z zarzutami.

  Kiedy jeden z mieszkańców Kostrzyna zgłosił policjantom kradzież roweru, sprawa szybko nabrała zasięgu krajowego. Policjanci w licznych opiniach posądzani byli o niezbyt profesjonalne wykonywanie swoich zadań. Weryfikacja tych doniesień okazała się zupełnie inna. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa nie doszło. Prokuratura w Słubicach postawiła zgłaszającemu zarzut zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było oraz zarzut składania fałszywych zeznań, a świadek rzekomej kradzieży odpowie za składanie fałszywych zeznań.

 2. Strzeleccy policjanci o pościgu za audi

  St. sierż. Łukasz Romanowicz i st. sierż. Daria Borysowska będą bohaterami programu telewizyjnego „Polskie pościgi policyjne”. Wszystko w związku z policyjnym pościgiem za skradzionym samochodem, który policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili we wrześniu ubiegłego roku. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych kierowca, który uciekał stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, nie uniknął odpowiedzialności.

 3. Miał 4 promile na A2. Ekipa Polsatu pomaga w zatrzymaniu

  Telewizyjna ekipa Polsatu - Artur Borzęcki, Mariusz Starzyński oraz Wojciech Mrozek odegrała kluczową rolę w zatrzymaniu na autostradzie A2 nietrzeźwego mężczyzny, który stwarzał ogromne zagrożenie dla innych kierujących. Stały kontakt z policją i przekazywane informacje o aktualnym położeniu, umożliwiły skoordynowane rozmieszczenie patroli. Niedaleko od policjantów nietrzeźwy, dla którego na alkomacie zabrakło skali, zajechał drogę przejeżdżającym żandarmom. Ci zatrzymali kierowcę i przekazali go w ręce policyjnego patrolu. Ta sama telewizyjna ekipa przed laty miała podobną sytuację i wtedy również dzięki ich właściwej reakcji zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.

 4. Lubuska Policja zabezpieczała finał ligowego speedwaya

  Ponad 300 lubuskich policjantów zaangażowanych było w zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich tym, którzy niedzielny wieczór zdecydowali się spędzić na Śląskiej. Finał żużlowych zmagań przyciągnął do Gorzowa Wlkp. blisko 14 tysięcy sympatyków czarnego sportu. Było sportowo, rodzinnie i bezpiecznie.

 5. Policjanci przerwali dojazd na interwencję by pomóc rocznemu chłopcu, który uległ wypadkowi

  Do patrolu udającego się na interwencję o pilną pomoc zwróciła się roztrzęsiona kobieta, trzymająca na rękach malutkie dziecko, które podczas zabawy uległo wypadkowi. Chłopczyk na nodze miał zakrwawiony prowizoryczny opatrunek. Policjanci odstąpili od realizacji zgłoszenia na które zostali wysłani i przewieźli matkę z dzieckiem do szpitala w Świebodzinie. Na pierwotną interwencję dyżurny skierował inny patrol.

 6. Cios w przestępczość narkotykową. Zlikwidowano 8 plantacji

  Nowosolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich. Realizacja sprawy pozwoliła dotrzeć do 8 miejsc, w których znajdowały się zakazane prawem uprawy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Mercedes warty blisko 200 tyś. zł. odzyskany po pościgu transgranicznym

  Policjanci drogówki z Żagania oraz Żar biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech Mercedesem GLC 220, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Skuteczne działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego obu jednostek doprowadziły do zatrzymania uciekającego kierowcy i odzyskania wartego blisko 200 tyś. zł. Mercedesa.

 2. Projekt EDWARD na lubuskich drogach. Konferencja prasowa na miejscu działań

  Lubuscy policjanci włączają się w projekt Edward (European Day Without Road Death) – czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ich celem jest poprwa świadomości kierowców odnośnie zagrożeń wynikających z łamania przepisów ruchu drogowego.

 3. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 4. Nietrzeźwy z cofniętymi uprawnieniami wiózł poszukiwanego

  Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali do kontroli drogowej 55-latka, który nietrzeźwy kierował osobówką pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto okazał do kontroli duńskie prawo jazdy, które wzbudziło u funkcjonariuszy wątpliwości co do jego autentyczności. Zatrzymany dokument zostanie poddany opinii biegłego. W pojeździe znajdował się również pasażer, na którego Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystawił nakaz zatrzymania i doprowadzenia na czynności.

 5. Quady- ogromna atrakcja i śmiertelne zagrożenie. 10-latek potrącił 8-letnią dziewczynkę

  Quady to bardzo popularne pojazdy czterokołowe, które pozwalają na jazdę po trudnym terenie i dostarczają mnóstwo frajdy. Każdy jednak musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda tymi pojazdami. Szczególnie kiedy kieruje nim... 10 latek.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"