Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Pościg, zatrzymanie, areszt – skradziona toyota warta 134 tys. złotych powróci do właściciela

  Policjanci z powiatu krośnieńskiego, zatrzymali po pościgu kierującego Toyotą Prius. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, gdyż auto którym kierował zostało skradzione z terenu Niemiec. Ponadto 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a w samochodzie przewoził substancje psychotropowe. Decyzją Sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Pojazd wartości blisko 134 tys. złotych powróci do właściciela.

 2. Odprawa kadry kierowniczej lubuskiej Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się narada kadry kierowniczej podsumowująca pracę lubuskiej Policji w III kwartale 2017 roku. Spotkaniu przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak. Szef lubuskich policjantów wyróżnił funkcjonariuszy za wzorową postawę i wyjątkowe osiągnięcia w służbie.

 3. Przywrócony Posterunek Policji w Lubniewicach w służbie lokalnemu społeczeństwu

  Garnizon lubuski powiększył się o kolejny, przywrócony posterunek Policji. To potrzeba, płynąca wprost od społeczeństwa, które sygnalizowało ją podczas licznych konsultacji i debat społecznych. W Lubniewicach Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helena Michalak, Komendant Wojewódzki Policji, insp. Jarosław Janiak oraz przedstawiciele władz samorządowych dokonali otwarcia posterunku.

 4. Doskonalimy przyszłych policjantów

  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. była inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. W auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. policyjni instruktorzy demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

 5. Sukces gorzowskiej policji w walce z narkobiznesem

  Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali profesjonalnie przygotowana plantację konopi indyjskich. W ukrytym pomieszczeniu było niemal 350 krzewów. Do sprawy, we współpracy z lubuskimi antyterrorystami, zatrzymano cztery osoby. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i są w areszcie.

 6. Ustalony, zatrzymany i aresztowany za handel ludźmi

  Lubuska Policja ustaliła i zatrzymała 35-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego o handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowych z nakłaniania do uprawiania prostytucji przez inne osoby. Mężczyzna wykorzystując pokrzywdzone bezprawnie wzbogacił się o milion dwieście tysięcy złotych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do sprawy zatrzymano także jego żonę pod zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Lubuskie świeci przykładem. Policjanci rozdawali odblaski

  Lubuska Policja dba o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Aby w jesiennej aurze być bardziej widocznym, policjanci przekazują odblaski. W piątek docieraliśmy z nimi do najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Uczniowie z powiatu gorzowskiego w drodze powrotnej ze szkoły z pewnością rzucą się już w oczy kierowcom.

 2. Nośmy odblaski! Zapewnią nam widoczność i bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy od ich dobrej widoczności. Policjanci od wielu już lat mówią o tym jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności pieszych i rowerzystów. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Kieruj bezpiecznie - nie przekraczaj dozwolonej prędkości

  Na drogach powiatu krośnieńskiego przez cały poniedziałek (16 września) trwały działania „Prędkość”,w trakcie których policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy. Policyjne działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkowników ruchu, gdyż niedostosowywanie prędkości do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 4. Policyjne działania Bus & Truck

  Żagańscy policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne działania pn. „BUS & TRUCK’’. Działania ukierunkowane są na kontrolę pojazdów wykonujących transport drogowy, krajowy i międzynarodowy osób i rzeczy.

 5. Skuteczny pościg policjantów za pijanym kierowcą

  Szprotawscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego prowadzili pościg za kierowca samochodu osobowego, który w Małomicach nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Uciekającemu kierowcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
LUPAT
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"