Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń

  Zakończyła się odsłona koncertowa na XXIII edycji Przystanku Woodstock. Nie oznacza to jednak końca pracy dla policjantów, którzy w ramach Operacji Policyjnej nadal czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich tych, którzy jeszcze nie wyjechali z przygranicznego Kostrzyna. Niżej przedstawiamy informację o zdarzeniach, które zostały zarejestrowane przez stróżów prawa.

 2. Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń

  Trwają bardzo intensywne działania Policji w związku z zabezpieczeniem XXIII edycji Przystanku Woodstock. Lubuscy policjanci licznie wspierani przez funkcjonariuszy z wielu części Polski dbają o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom przygranicznego Kostrzyna oraz uczestnikom imprezy. Niżej przedstawiamy zdarzenia, które odnotowaliśmy od początku Operacji Policyjnej.

 3. Policjanci dbają o bezpieczny wyjazd z Kostrzyna

  W Kostrzynie nad Odrą spory ruch pieszych i pojazdów. Związany jest on z powrotami uczestników festiwalu do domów. O ich bezpieczeństwo dbają policjanci we współpracy z innymi służbami. Najwięcej pracy jest w okolicach dworca kolejowego i na drogach wyjazdowych z miasta.

 4. W Kostrzynie o bezpieczeństwo dbają także patrole konne

  W policyjnej operacji „Woodstock 2017” biorą udział funkcjonariusze wszystkich pionów. Wśród nich, podobnie jak w roku poprzednim, znaleźli się także stróże prawa, którzy pełnią służbę na koniach. Konne patrole ze Szczecina oraz Poznania strzegą bezpieczeństwa i reagują na łamanie prawa w lasach i parkach w okolicy terenu festiwalu.

 5. Betonowe bariery w drodze na woodstockowe pole. Wszystko dla bezpieczeństwa uczestników festiwalu

  W związku z zagrożeniami definiowanymi przez Policję, lubuscy stróże prawa byli pomysłodawcami zabezpieczenia w postaci betonowych barier, uniemożliwiających wjazd rozpędzonego samochodu ciężarowego na teren festiwalu. Na trzech stanowiskach kierowcy i pojazdy poddawane są skrupulatnym kontrolom przez policjantów. Wszystko dla bezpieczeństwa osób uczestniczących w imprezie.

 6. Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Skuteczna praca gorzowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła do zatrzymania dwóch osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukań znaleźli 1,2 kilograma marihuany, ponad 200 gramów amfetaminy i tabletki ecstasy.

Zostań policantem
Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Długi weekend na lubuskich drogach – podsumowanie policyjnych działań

  Od piątku do wtorku (11-15 sierpnia) na drogach województwa lubuskiego prowadzone były działania „Sierpniowy Weekend”. W tym czasie lubuscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, pomagali im zmagać się z utrudnieniami na drogach, a także obsługiwali zdarzenia, w których 2 osoby zginęły, a 11 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 2. Krośnieńska drogówka dbała o bezpieczny weekend

  Za nami długi sierpniowy weekend, podczas którego krośnieńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach. Niestety wielu kierowców za popełnione wykroczenia musiało ponieść srogie konsekwencje. Od piątku do wtorku policjanci ukarali mandatem 77 osób, zastosowali 13 pouczeń oraz skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu. Nie obyło się także bez zatrzymania praw jazdy oraz dowodów rejestracyjnych. Podczas tych kilku dni w powiecie krośnieńskim nie odnotowano żadnych wypadków.

 3. Policjanci zatrzymali nieletniego pod wpływem alkoholu i za kierownicą pojazdu

  Policjanci z krośnieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Za kierownicą siedział 16-latek, który jak się później okazało znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W samochodzie znajdowali się jeszcze 15-latka i 16-latek, który miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Sprawa skierowana zostanie do sądu dla nieletnich.

 4. Długi sierpniowy weekend. Uważajmy na drogach

  Przed nami kolejny zbieg dni wolnych. Wielu zdecyduje się spędzić ten czas z dala od swych domów. Niech wszystkich kierowców charakteryzuje odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsadek. To mogą być czynniki, które sprawią, że podróż będzie spokojna i przede wszystkim bezpieczna. Lubuscy policjanci będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę drogami naszego regionu.

 5. Piesi i ich bezpieczeństwo

  Każdy kierujący jest pieszym, lecz nie każdy pieszy jest kierującym. Aby w gąszczu codziennych spraw nie paść ofiarą wypadku, zwolnijmy na chwilę i zastanówmy się. Bezpiecznie na drodze może być tylko dzięki nam samym.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Wioska Policyjna 2017
KONKURS BEZPIECZNE WAKACJE 2017
Policjant, który mi pomógł
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"