Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Niebezpieczna prędkość może zabić- Wstrząsające nagranie potracenia rowerzystki

  Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące obywatela Rosji, który w wyniku szaleńczej jazdy potrącił prawidłowo jadąca rowerzystkę. Kierujący był najprawdopodobniej nietrzeźwy – odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Do zdarzenia doszło na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry.

 2. UCIEKNIER JUŻ W RĘKACH LUBUSKICH POLICJANTÓW

  30-latek został zatrzymany przed północą w Drezdenku przez miejscowych policjantów. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

 3. Z ponad 4 promilami za kierownicą ciągnika

  Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Mężczyzna ledwo mógł ustać na nogach, musiał być prowadzony przez inne osoby. Na urządzeniu kontrolnym, którym został zbadany przez policjantów z Posterunku Policji w Zbąszynku skończyła się skala. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 4. Szybko ustalony i zatrzymany za zabójstwo 78-latki

  Policjanci Wydziału Kryminalnego w Sulęcinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie brutalnego zabójstwa 78-letniej mieszkanki Sulęcina. Skuteczne działania operacyjne pozwoliły szybko wytypować, a następnie zatrzymać podejrzanego, który usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 29-latek przyznał się do zbrodni.

 5. Obszerna akcja zakończona zatrzymaniem zbiega. Kluczowa rola świadka

  Ponad 260 policjantów z województwa lubuskiego zaangażowanych było w działania poszukiwawcze związane z ucieczką niebezpiecznego przestępcy. Na 30-letnim mężczyźnie ciąży zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dlatego ta akcja była priorytetem dla wszystkich policjantów regionu. Dzięki wsparciu społeczeństwa, aktywności związanej z udostępnianiem fotokomunikatu ale przede wszystkim kluczowej roli jednego świadka, możliwe było zatrzymanie uciekiniera.

 6. Skuteczni w walce z przestępczością narkotykową. Ponad pół kilograma marihuany nie trafi na rynek

  Sulęcińscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zajmował się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym zabezpieczono ponad pół kilograma marihuany. Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego decyzją Sądu trafił do aresztu, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. W podróż autobusem tylko z trzeźwym kierowcą

  W poniedziałek (23 kwietnia) krośnieńska drogówka realizowała działania „Trzeźwy autobus”. Policjanci w białych czapkach poza kontrolą stanu trzeźwości kierowców, sprawdzali także ich uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny autobusów. Pasażerowie podróżujący kontrolowanymi autobusami mogli kontynuować jazdę spokojnie - trzeźwość kierowców była bez zarzutu.

 2. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Blisko 300 miłośników jednośladów przejechało ulicami Gorzowa Wielkopolskiego w „Wielkiej Masie Krytycznej”. Tym symbolicznym przejazdem otwarto sezon rowerowy. Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwali gorzowscy policjanci.

 3. Sezon na moto – sezon na bezpieczeństwo

  Policjanci z drogówki wsiadają na motocykle i ruszają w patrol. Policyjne jednoślady już od kilku dni możemy zobaczyć na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów.

 4. Policja i ITD gwarantują bezpieczeństwo na drogach ekspresowych

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Efektem wspólnych działań jest eliminowanie kierujących oraz pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ruchu. Podczas ostatnich działań kontrolowany był przede wszystkim stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach publicznych.

 5. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” - akcja Policji i... klasy mundurowej

  Nowosolscy policjanci podczas akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przestrzegają kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę będąc nietrzeźwym. Klasa mundurowa z Nowego Miasteczka włączyła się w działania policjantów, wręczając kierowcom tematyczne ulotki oraz kamizelki odblaskowe.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Spokrewnieni Służbą 2018
Konkurs plastyczno-graficzny "Ja też będę Policjantem"
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"