Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. SEZON NA POTRĄCENIA - UWAŻAJMY !

  Jesień już w tym roku dała o sobie znać. Niekorzystne warunki na drodze przełożyły się już na kilka tragedii. Do takiej mogło dojść także w Żaganiu, gdzie na przejściu dla pieszych potrącony został 35-latek. Na szczęście obeszło się na strachu i drobnych obrażeniach. Wzmóżmy jednak ostrożność. Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu, którzy są najbardziej narażeni.

 2. GRUPA PRZESTĘPCZA OSZUKIWAŁA FIRMY TRANSPORTOWE. LUBUSKA POLICJA ZATRZYMAŁA PIĘĆ OSÓB

  Zorganizowana grupa przestępcza, która z oszustw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, została rozbita przez Lubuską Policję. W wyniku tego procederu firmy transportowe, które realizowały zlecenia spedycyjne straciły pół miliona złotych. Do sprawy zostało zatrzymanych pięć osób, w tym jej lider, który nią kierował. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa.

 3. Oskarżyciele publiczni rywalizowali o tytuł najlepszego w Lubuskiem

  We wtorek (8 października) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wojewódzki etap II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. Spośród 12 funkcjonariuszy najlepsza okazała się mł. asp. Iwona Marciniszyn z Komisariatu Policji I w Gorzowie, która będzie reprezentować garnizon lubuski w finale krajowym.

 4. Policyjny pilotaż rodzącej kobiety

  W Gorzowie kierowca osobowego forda zatrzymał policyjny patrol. Zdenerwowany mężczyzna poprosił o pomoc, bo jego żona zaczęła rodzić, a on tkwi w korku. Bał się, że nie zdąży dojechać do szpitala. Policjant ruchu drogowego asp. szt. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, na sygnałach pilotował samochód z rodzącą kobietą.

 5. LUBUSKA POLICJA - Zostań jednym z nas

  Lubuska Policja zachęca do tego, aby zostać jej funkcjonariuszem. Szerokie spectrum policyjnych działań z pewnością sprawi, że każdy znajdzie komórkę zgodną ze swoimi zainteresowaniami oraz wykształceniem. To bardzo ciekawa ale i odpowiedzialna służba, która adresowana jest do tych, którzy nie są obojętni wobec wszelkich form łamania prawa i zależy im na bezpieczeństwie Polski i Jej obywateli.

 6. Drogówka zatrzymała dilera. Przewoził ponad 100 porcji narkotyków, a kolejne ukrył w zamrażarce

  Gorzowscy policjanci podczas kontroli volkswagena wyczuli woń marihuany. Sprawdzając dokładnie pojazd funkcjonariusze drogówki ujawnili pod siedzeniem plecak wypełniony narkotykami. Było to ponad 100 porcji marihuany, amfetaminy i ecstasy gotowych do sprzedaży. Okazało się, że należą one do 20-letniego pasażera, u którego w mieszkaniu w zamrażarce znaleziono kolejne substancje zabronione.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. ZERO tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

  Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne, mandaty i wnioski o ukaranie, kierujący nie przestrzegający sądowego zakazu, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także jeżdżący z nadmierną prędkością. To efekty weekendowych działań prowadzonych przez krośnieńskich policjantów ruchu drogowego, którzy byli wspomagani przez kolegów z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Wszystko po to, aby na lubuskich drogach czuć się pewnie i bezpiecznie.

 2. Blisko dwa promile i ucieczka przed policjantami. Skuteczny pościg za pijanym kierowcą

  Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów z Drezdenka. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty.

 3. Szaleńcza ucieczka, jazda po chodniku, narkotyki w kieszeni – policyjny pościg za piratem drogowym

  Policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas szaleńczej ucieczki kierowca wjechał na chodnik, po którym poruszali się piesi. Na szczęście w trakcie pościgu nie doszło do żadnej tragedii. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów i posiada przy sobie narkotyki.

 4. SEZON NA POTRĄCENIA - UWAŻAJMY !

  Jesień już w tym roku dała o sobie znać. Niekorzystne warunki na drodze przełożyły się już na kilka tragedii. Do takiej mogło dojść także w Żaganiu, gdzie na przejściu dla pieszych potrącony został 35-latek. Na szczęście obeszło się na strachu i drobnych obrażeniach. Wzmóżmy jednak ostrożność. Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu, którzy są najbardziej narażeni.

 5. Uciekał motocyklem, później pieszo – skuteczny pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą

  Nowosolscy policjanci prowadzili pościg za motocyklistą, który swoją brawurowa jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. Kierujący, który nie posiadał uprawnień, swoją jazdą stworzył poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, wyprzedzał na skrzyżowaniach, wielokrotnie przejeżdżał podwójną linię ciągłą, zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali bezmyślnego motocyklistę, który teraz stanie przed Sądem.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Projekt działań profilaktycznych "Seniora nie oszukasz"