Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Nie ma akceptacji na pomówienia wobec policjantów

  Policjanci nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu w wyniku pobicia mężczyźnie- taki zarzut na łamach Gazety Lubuskiej formułowała jedna z czytelniczek, która miała być świadkiem zdarzenia z 1 czerwca. Po ustaleniach komórek kontrolnych Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie okazało się, że informacje kobiety są kłamliwe i godzące w dobre imię Policji. Mundurowi natychmiast udzielili pomocy, a następnie zatrzymali 31-latka odpowiedzialnego za to zdarzenie.

 2. NAPAD NA KANTOR- ĆWICZENIA SZTABOWE LUBUSKIEJ POLICJI

  Lubuscy policjanci potwierdzają swoje wysokie umiejętności w działaniach sztabowych. Ale te wciąż muszą być utrwalane. Stąd ćwiczenia wielu policyjnych komórek, które przy realnym zagrożeniu muszą być w pełni przygotowane na właściwą i profesjonalną reakcję.

 3. Klasy mundurowe rywalizowały w konkursie wiedzy z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

  Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania Policji Państwowej, zaplanowała szereg przedsięwzięć, którymi pragnie uświetnić obchody 100‐lecia Policji. Z tej okazji w poniedziałek (10 czerwca) w sali konferencyjnej nowosolskiej jednostki odbył się finał konkursu pn. „Wiedza o Policji”, w którym wzięli udział uczniowie klas mundurowych powiatu nowosolskiego.

 4. 2,5 promila na zakazie. Ledwo trzymał się na nogach. Pijanego kierowcę zatrzymał policjant po służbie

  St. sierż. Paweł Olejniczak w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, który w organizmie miał ponad 2,5 promila. Bełkotał, był agresywny, wulgarny i awanturował się mając przy tym orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Przytomne zachowanie policjanta mogło zapobiec drogowej tragedii.

 5. Promocja bezpieczeństwa, patriotyzmu i służby w Policji - spotkanie policjantów i żeglarzy z uczniami klasy policyjnej

  Uczniowie klasy policyjnej wzięli udział w spotkaniu, jakie zorganizowali policjanci ze Strzelec Krajeńskich i członkowie lokalnego klubu żeglarskiego. Młodzież mogła zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjantów zapewniających bezpieczeństwo nad wodą. Spotkanie było również świetną okazją do promowania wśród młodzieży bezpieczeństwa nad wodą, patriotycznych postaw i służby w Policji.

 6. Podrobione buty, torebki, odzież. Straty producentów mogły wynieść niemal 700 tysięcy złotych

  Wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. przyniosły efekty. Funkcjonariusze na przygranicznym bazarze w Łęknicy zabezpieczyli niemal 1100 sztuk podrobionych butów, torebek, koszulek i pasków. Były na nich nielegalnie umieszczone logo kilku znanych, światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników tych rzeczy to niemal 700 tys. zł. Za te przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Sportowe emocje w bezpiecznym wydaniu – lubuscy policjanci zabezpieczali wyścig kolarski

  Lubuscy policjanci zabezpieczali wyścig kolarski zorganizowany z okazji „Dni Województwa Lubuskiego”. Zmaganiom kolarzy, których celem była meta w Zielonej Górze towarzyszyli policjanci ruchu drogowego zabezpieczający cały przejazd. Dzięki ich wytężonej pracy cały wyścig, bezpiecznie i bez utrudnień dotarł do mety.

 2. Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Zgłoś kontrolę autokaru!

  Zbliża się koniec roku szkolnego, młodzież rusza na wymarzone wycieczki szkolne, zasłużony odpoczynek połączony z nauką historii i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Żeby naszym dzieciom podróż przebiegła bezpiecznie, możemy sprawdzić stan techniczny autobusu i stan trzeźwość kierowcy. Na terenie województwa lubuskiego Policja wyznaczyła miejsca kontroli autobusów. Kontrole autokarów policjanci ruchu drogowego przeprowadzają bezpłatnie.

 3. Kierowco uważaj! - Zmiany organizacji ruchu spowodowane wyścigiem kolarskim

  W sobotę (15 czerwca) z okazji Dni Województwa Lubuskiego zostanie zorganizowany wyścig kolarski na trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Zaboru. W tym czasie na kilku odcinkach dróg mogą powstać utrudnienia, z którymi podróżnym pomogą uporać się policjanci. W związku z tym wydarzeniem kierowcy powinni zachować ostrożność, zwracać uwagę na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy oraz wykazać się cierpliwością.

 4. Dni Gorzowa i związane z tym utrudnienia drogowe

  W związku z organizacją Dni Gorzowa od godziny 6.00 w sobotę (15 czerwca) do godziny 4.00 w poniedziałek (17 czerwca) całkowicie wyłączone z ruchu będą most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego, ulica Fabryczna (od ronda św. Jerzego do ulicy Towarowej), ulica Wał Okrężny i ulica Nadbrzeżna.

 5. Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość...

  Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. W poniedziałek (10 czerwca) od wczesnych godzin porannych na lubuskich drogach policjanci drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Dobre warunki pogodowe i drogowe nie mogą być przyczyną do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, wyższej prędkości, a w konsekwencji dłuższej drogi hamowania i dłuższej reakcji na ewentualne zagrożenie na drodze.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Turniej strzelecki
Imprezy sportowe
100. rocznica powstania Policji Państwowej konkurs
Lubuska Niebieska Tarcza
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Projekt działań profilaktycznych "Seniora nie oszukasz"