Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. SPALONE CIAŁO W PARKU. POLICJA DO SPRAWY SZYBKO ZATRZYMAŁA 19-LATKA

  Policjanci z Żagania oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp wspólnie z Prokuraturą Rejonową badają okoliczności związane z odnalezieniem nadpalonego ciała mężczyzny w miejscowości Witoszyn (pow. żagański). Dzięki intensywnym czynnościom śledczych w krótkim czasie możliwe było zatrzymanie do sprawy 19-latka. Ofiarą najprawdopodobniej jest ojciec młodego mężczyzny. Badania prosektoryjne mają potwierdzić przypuszczenia policji, że doszło do zabójstwa.

 2. SZALENIEC ZATRZYMANY PO POLICYJNYM POŚCIGU. OMAL NIE DOPROWADZIŁ DO TRAGEDII

  Kierujący seatem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując niebezpieczną jazdę i stwarzając zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. Dzięki umiejętnościom szprotawskich policjantów uciekinier został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Jechał na „podwójnym gazie” mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto 31-latek naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz ich znieważył. Usłyszał łącznie sześć zarzutów oraz odpowie za szereg zarzutów. Zatem za kółko prędko nie powróci.

 3. Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem, pasażer był poszukiwany, a w bagażniku koza Frania

  Sporych kłopotów przysporzył sobie 33-latek, który kierował autem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego pasażer był poszukiwany, a na to wszystko „spoglądała” koza Frania, którą przewoził w bagażniku.

 4. Poćwiartowane ciało kobiety – areszt dla 68-latka

  Dożywocie - taki wyrok może grozić 68-latkowi, który najprawdopodobniej zabił swoją konkubinę, a później poćwiartował jej zwłoki. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa oraz znieważenia zwłok ludzkich. Na wniosek Prokuratora Rejonowego, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

 5. Policjanci weszli siłowo do mieszkania. Zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol oraz zatrzymali podejrzanego

  Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, w ramach pracy operacyjnej ujawnili na terenie jednej z żagańskich posesji tytoń, paczki papierosów oraz butelki alkoholu, bez polskich znaków akcyzowych. Zatrzymany w tej sprawie 52-latek usłyszał zarzut uszczuplenia podatku akcyzowego w kwocie prawie 25 tysięcy złotych.

 6. Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu poszukiwanego listem gończym 35-latka

  Policjanci z lubskiego komisariatu zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany listem gończym. W mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany, które ukryte były w pudełkach i sejfie Mężczyzna został przesłuchany i trafił już do aresztu.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Schorowaną i przemarzniętą 81-latkę szybko odnaleźli policjanci drogówki

  81-letnia kobieta cierpiąca na zaniki pamięci nie wróciła z zakupów. Jej zaginięcie zgłoszono o 18.30. Dzięki sprawnym działaniom i połączonym siłom policjantów z wielu pionów z Gorzowa Wlkp., zaginiona bardzo szybko została odnaleziona przez funkcjonariuszy. Leżała na chodniku. Trafiła na obserwację do szpitala bowiem groziła jej hipotermia. Jest już bezpieczna.

 2. ZDĄŻYĆ PRZED ŚMIERCIĄ. LUBUSKA GRUPA „SPEED” NIE ODPUSZCZA DROGOWYM PIRATOM

  Mrożące krew w żyłach zachowania kierowców, które wielokrotnie balansują między życiem, a śmiercią zbyt często mają miejsce na naszych drogach. Lubuska Policja robi wszystko, aby drogowy bandytyzm zniknął z arterii komunikacyjnych. Właśnie dlatego powstała grupa „SPEED”, której doświadczeni policjanci skutecznie eliminują z dróg najbardziej krewkich zmotoryzowanych. Tylko w ostatnich sześciu miesiącach przekonało się o tym 4 tysiące drogowych piratów.

 3. Terminale płatnicze ułatwieniem dla ukaranych uczestników ruchu drogowego

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego od 1 lutego 2018r. korzystają z terminali płatniczych. To dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy ruchu drogowego ukarani mandatem karnym mogą za niego zapłacić kartą płatniczą bezpośrednio podczas kontroli.

 4. Kierowca po narkotykach potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali dwie osoby

  Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku potrąceniem do jakiego doszło w sobotę (25 stycznia) w Strzelcach Krajeńskich. W jego wyniku 26-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca i pasażer pojazdu, który uczestniczył w potrąceniu uciekli z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania oboje znajdowali się pod działaniem narkotyków. W działaniu policjantom pomocne okazały się informacje przekazane przez świadków zdarzenia.

 5. Zmasowane działania służb na S3. Cel? Zapewnić bezpieczną drogę na ferie!

  Policjanci gorzowskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania na trasie S3, podczas których kontrolowali ciężarówki, autokary i samochody osobowe zmierzające z północy na południe kraju. W efekcie skontrolowano trzeźwość ponad 600 kierowców, wśród których 2 było pijanych. Poza trzeźwością sprawdzano także czas pracy, stan techniczny pojazdów oraz załadunek. Policjantów w białych czapkach wspomagali koledzy z gorzowskich oddziałów prewencji oraz funkcjonariusze ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej.

Polecane strony

Aplikacja Moja Komenda
1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Imprezy sportowe
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Lubuska Niebieska Tarcza
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Konkurs fotograficzny dla seniorów
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Stop agresji drogowej