Policja Lubuska

Ważna informacja

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. NIEMAL 2,5 PROMILA W 6 MIESIĄCU CIĄŻY. ZATRZYMANA PRZEZ DROGÓWKĘ

  Ani troską o siebie, ani o innych użytkowników dróg ani nawet o swoje przyszłe dziecko nie wykazała się 30-letnia, ciężarna kobieta, która jechała drogą S3 mając 2,35 ‰ alkoholu w organizmie. Uderzała w bariery energochłonne i stwarzała niebezpieczeństwo. Z uszkodzonego auta wydobywał się dym. Dalszą jazdę udaremnili policjanci z gorzowskiej drogówki.

 2. Policjant po raz drugi adoptował okrutnie potraktowanego psa

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli adoptował już drugiego psa, okrutnie potraktowanego przez człowieka. Przygarnięte czworonogi nie miały szczęścia do swoich poprzednich właścicieli. Były bite, kopane i niegodnie potraktowane. Historia psich tragedii zakończyła się happy endem – rajskim życiem i wielką przyjaźnią.

 3. Policjant z bezcennym znaleziskiem. XIV-wieczna pieczęć rycerska przekazana konserwatorowi zabytków

  Starszy aspirant Daniel Wawrzyniak pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich jako technik kryminalistyki. Obowiązki służbowe i rodzinne łączy ze zwoją nietypową pasją. Kiedy ma tylko na to czas, wolne chwile spędza z wykrywaczem metalu szukając ciekawych i nietypowych przedmiotów. Jednym z ostatnich znalezisk Daniela jest XIV-wieczna pieczęć rycerska, którą policjant przekazał konserwatorowi zabytków.

 4. Poszukiwany 16. listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Dynamiczne zatrzymanie przez policjantów kryminalnych

  Łącznie 9 lat w więzieniu spędzi 43-letni mężczyzna, za którym wystawiono 16 listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania. Dynamicznego zatrzymania będącego konsekwencją świetnej pracy operacyjnej dokonali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Mieszkaniec w jednej spod gorzowskich miejscowości przebywał wcześniej poza granicami kraju, a zatrzymaniem był całkowicie zaskoczony.

 5. Autobus musiał gwałtownie hamować. Nie ma tolerancji dla drogowej agresji!

  W piątek tuż przed godziną 8 rano na ul. Zacisze doszło do bulwersującego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym specjalnie zajechał drogę kierującemu autobusem zmuszając go do bardzo gwałtownego hamownia. W wyniku tego hamowania, kilkoro spośród pasażerów upadło, a jedna z pasażerek, 70-letnia kobieta, została zabrana na badania do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 6. Szybka reakcja, profesjonalny ratunek. Policjant z Witnicy pomógł tonącej nastolatce

  Ratowanie ludzkiego życia to najważniejsze zadanie policjanta, niezależnie od tego czy jest na służbie czy nie. St. sierż. Maciej Ziemianin, kiedy przebywał ze swoim czteroletnim synem nad jeziorem, usłyszał rozpaczliwe wołanie o pomoc. Ratunku potrzebowała kilkunastoletnia dziewczyna, która zaczęła tonąć i „znikała” pod wodą. Policjant natychmiast rzucił się na ratunek, dopłynął do niej i wyciągnął ją na powierzchnię wody. Chwilę później na miejscu pojawił się ratownik wodny, który przejął dziewczynkę i bezpiecznie sprowadził ją na brzeg jeziora.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 2. „Sierpniowy weekend” na drogach lubuskiego. Ruszają wzmożone działania Policji

  Policjanci z województwa lubskiego włączają się w ogólnopolskie działania prowadzone pod nazwą „Sierpniowy weekend”. Kolejny zbieg dni wolnych to dla mundurowych przede wszystkim ruchu drogowego ponowna mobilizacja, aby każdy kto zdecyduje się spędzić je z dala od domu, mógł na drodze czuć się bezpiecznie. Ale kluczowe będzie tutaj zachowanie zmotoryzowanych. Uważajmy. Noga z gazu!

 3. NIEMAL 2,5 PROMILA W 6 MIESIĄCU CIĄŻY. ZATRZYMANA PRZEZ DROGÓWKĘ

  Ani troską o siebie, ani o innych użytkowników dróg ani nawet o swoje przyszłe dziecko nie wykazała się 30-letnia, ciężarna kobieta, która jechała drogą S3 mając 2,35 ‰ alkoholu w organizmie. Uderzała w bariery energochłonne i stwarzała niebezpieczeństwo. Z uszkodzonego auta wydobywał się dym. Dalszą jazdę udaremnili policjanci z gorzowskiej drogówki.

 4. Wakacyjny wyjazd, wyłącznie sprawnym autokarem

  Trzeźwość kierowców, wymagane uprawnienia i stan techniczny autokarów, to tylko cześć elementów jakie kontrolują policjanci przed zaplanowanym wyjazdem dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby młodzi ludzie szczęśliwie dojechali do celu, a rodzice i opiekunowie mieli pewność, że ich pociechy podróżują bezpiecznym autobusem.

 5. Parada motocykli w Kostrzynie prowadzona przez policjantów

  Kolejny już raz policjanci drogówki zabezpieczali paradę jednośladów w Kostrzynie, która rozpoczęła się i zakończyła w festiwalowej wiosce motocyklowej. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników, pilotowali kolumnę i dbali o bezpieczeństwo na trasie przejazdu.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Konkurs Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2019
Lubuska Niebieska Tarcza
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Projekt działań profilaktycznych "Seniora nie oszukasz"