Policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych

Data publikacji 29.02.2016

Liczba nietrzeźwych kierujących na naszych drogach maleje. Nie oznacza to jednak, że Policja temat ten traktuje z mniejszym zaangażowaniem. Policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. w ciągu minionego weekendu zatrzymali aż 12 uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wysoka skuteczność gorzowskiej Policji w zakresie eliminowania z ruchu pijanych kierowców jest faktem, o którym wspomina się od lat. Doświadczenie policjantów ruchu drogowego i właściwe planowanie służby przynosi zamierzone rezultaty. Nie od dziś wiadomo, że najczęstsze przypadki podobnych zachowań notowane są w dni wolne od pracy. Z tego właśnie względu w weekendy i święta patrole gorzowskiej drogówki pracują najbardziej intensywnie.

Efektem policyjnych działań od piątku /26.02/ było zatrzymanie aż 12 nietrzeźwych użytkowników dróg. Połowę z nich stanowili kierowcy samochodów, a pozostałą część prowadzący jednoślady. Nietrzeźwi kierowcy zatrzymywani byli zarówno w nocy jak i w godzinach południowych. W trakcie kontroli policyjnej zatrzymany został między innymi 26-letni kierowca opla astra, który kierując swym pojazdem w Gorzowie na ul. Grobla miał ponad 1,5 promila alkoholu. Podobna sytuacja dotyczyła 64-letniego kierowcy audi, prowadzącego pojazd na Alejach 11 Listopada. Mężczyzna miał ponad 0,7 promila alkoholu.

Wszystkim kierującym przypominamy, że policjanci ruchu drogowego wykonują swą pracę każdego dnia i o każdej porze doby. Kontroli można spodziewać się zarówno w centrum miasta, na drogach wyjazdowych jak i na osiedlach. Policyjne patrole sprawdzają również trzeźwość użytkowników dróg poza miastem, pojawiając się często na terenie podgorzowskich gmin.

 

źródło:

KMP w Gorzowie Wlkp.