Wpadła dzięki informacji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Wpadła dzięki informacji

Data publikacji 03.03.2016

Niemal 0,7 promila w organizmie miała 54-letnia kobieta, która jechała ul. Walczaka w Gorzowie. Nietrzeźwa wpadła dzięki informacji jaką gorzowscy policjanci dostali na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze kobiecie grozi utrata prawa jazdy i dwa lata więzienia.

Dzięki skrzynce pn. „STOP AGRESJI DROGOWEJ” lubuscy policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej walczyć z piratami drogowymi. Od sierpnia 2014 roku na adres skrzynki wpłynęło ponad 200 nagrań i informacji od osób, które były świadkami niebezpiecznych zachowań na drogach. Zdecydowana większość kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy, już została pociągnięta do odpowiedzialności.
O tym, że skrzynka jest dużym wsparciem w walce z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach przekonała się 54-letnia kobieta. Dzięki informacji policjanci szybko przerwali jej niebezpieczną jazdę. W czwartek /3 marca/ mundurowi dostali wiadomość o kierującej mitsubishi, która prawdopodobnie nietrzeźwa jedzie jedną z gorzowskich ulic. Informacja szybko trafiła do patroli drogówki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Chwilę później jeden z patroli zatrzymał osobowe mitsubishi na ul. Walczaka. Za kierownicą siedziała 54-letnia kobieta. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz sprawą zajmie się sąd. Kobiecie grozi zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata więzienia.

Poniżej prezentujemy adres pod jakim można uzyskać niezbędne informacje o funkcjonowaniu skrzynki.

http://lubuska.policja.gov.pl/go/ruch-drogowy/stop-agresji-drogowej/3572,quotStop-agresji-drogowejquot.html

opracował:

st. sierż. Tomasz Bartos

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.