Wakacyjne wyjazdy z lubuską drogówką - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Wakacyjne wyjazdy z lubuską drogówką

Data publikacji 24.06.2016

W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, a z nieba leje się żar. Takie okoliczności sprzyjają wakacyjnym wyjazdom. Na głównych trasach województwa lubuskiego już widać wzmożony ruch pojazdów, na dachach których zamontowane są rowery. Lubuscy policjanci z uwagą przyglądają się zachowaniom zmotoryzowanych wychodząc im naprzeciw. Apelujemy o rozwagę aby dotrzeć do celu, a później bezpiecznie powrócić do swych domów.

Lubuscy policjanci już rozpoczęli wzmożone działania w kontekście rozpoczętych wakacji. Pracy dla mundurowych będzie bez liku, i to na wielu płaszczyznach. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, nad wodą, na drodze, sytuacje związane z zabezpieczeniem mieszkania przed wyjazdem czy zagrożenia wynikające z aplikowania różnego rodzaju używek to tylko niektóre kwestie, które muszą być w tym okresie szczególnie brane pod lupę.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17017,Przed-wakacjami-co-warto-wiedziec.html

24 czerwca na drogach naszego regionu już widoczny był zwiększony ruch pojazdów. S3 cieszy się szczególnym powodzeniem wśród  kierowców. Z tej trasy korzystają nie tylko Lubuszanie, ale i mieszkańcy województwa dolnośląskiego, śląskiego czy łódzkiego i mazowieckiego. Niektórzy świadomie nadrabiają kilometrów, aby w komforcie podróżować autostradą A2, a na węźle w Jordanowie włączyć się w S3 i podążać nad morze. Tyle tylko, że komfort jazdy S3 w momencie jej rozbudowy jest poważnie ograniczony. Warto o tym pamiętać i wcześniej zaplanować podróż, która w tym czasie z pobudek zdroworozsądkowych powinna się odbyć trasami alternatywnymi. Policjanci będą widoczni na wielu szlakach komunikacyjnych naszego województwa. Można liczyć na cenne wskazówki ale również należy brać pod uwagę to, że w sytuacji drogowej perfidii policjanci nie zakończą kontroli na pouczeniu, będąc zobligowanym do zabezpieczenia prawa jazdy. Warto pamiętać, że kierowcy muszą brać odpowiedzialność nie tylko za siebie ale i za swoich pasażerów, którymi najczęściej są najmłodsi. To poważny argument, aby zrezygnować z niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych manewrów oraz ściągnąć nogę z gazu.  Niech ten czas będzie okresem bogatym w rozrywkę, zabawę i odpoczynek bez konieczności przekształcania go w ludzkie dramaty. Policjanci z pewnością w tym pomogą prowadząc liczne kontrole. Te do łatwych nie należą, kiedy kilka godzin pełni się służbę przy asfalcie, rozgrzewającym się do temperatury oscylującej nawet do ponad 50 ° C. Tradycyjnie policjanci sprawdzać będą prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdu oraz to czy pozostałe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przestrzegane.

Ale skuteczność pracy lubuskich policjantów bezsprzecznie musi być uzupełniona odpowiedzialnością kierowców. To od nich zależy jak bezpieczeństwo na drogach będzie się krystalizowało. Dlatego po raz kolejny apelujemy aby do podróży się odpowiednio przygotować i podejść do niej z należytą powagą.

 

opracował: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.