Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

Data publikacji 29.08.2016

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Na lubuskich drogach widać było spory ruch. Kierowcy w okolicach remontów musieli liczyć się ze spowolnieniami. W województwie doszło do kilku wypadków, w których nikt nie zginął, a kilka osób zostało rannych. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców w vw golfie wiózł partnerkę i szóstkę dzieci. Pięcioro z nich schował pod kocem na tylnej kanapie.

Weekend kończący wakacje wiąże się z intensywną pracą lubuskich policjantów. Funkcjonariusze mieli sporo zadań na drogach i przy zabezpieczaniu imprez plenerowych. Piękna pogoda sprawiła, że nad jeziorami i stawami pojawiło się dużo mieszkańców województwa. Wzorem ostatnich tygodni policjanci nad wodę wyruszali wraz ze sprzętem pływającym.

Ruch na trasie S3 w czasie weekendu odbywał się bez poważniejszych utrudnień. Kierowcy musieli zwolnić w okolicach prowadzonych prac modernizacyjnych. Sytuację na drogach nadzorowali policjanci w białych czapkach i w razie potrzeby byli gotowi pomagać zmotoryzowanym. W czasie weekendu na drogach województwa doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób, nikt nie zginął.

Policjanci zatrzymali 45 osób, które mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, postanowiło wsiąść za kierownicę. Wśród nich był 38-letni mężczyzna, który na drodze powiatowej prowadzącej przez miejscowość Wielowieś (pow. sulęciński) zjechał motorowerem z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało, że w jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Zderzenie dla nietrzeźwego kierowcy zakończyło się złamaniami.

W sobotę (27.08) w Przytocznej policjanci zatrzymali do drogowej kontroli vw golfa. Razem z kierującym w samochodzie było osiem osób. Na miejscu pasażera jechała kobieta, która trzymała 9-miesięczne niemowlę. Na tylnej kanapie policjanci pod kocem odkryli pięcioro dzieci w wieku od 4 do 9 lat. 24–letniemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna nie posiadał dokumentów od pojazdu, a auto było niesprawne technicznie. Policjanci dopilnowali, by dzieci bezpiecznie dotarły do domu. Na miejsce kierowca wezwał znajomego, który swoim pojazdem po kolei zabierał młodych pasażerów. W sprawie 24-letniego kierowcy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

W Bobowicku (pow. międzyrzecki) z jeziora wyłowiono ciało 37-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono kilka godzin wcześniej. Tego samego dnia policjanci z nowosolskiej komendy poszukiwali 48-latka. W Rowie Krzyckim (pomiędzy miejscowościami Różanówka-Dębianka) zostało wyłowione jego ciało. W obu przypadkach zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji. Śledczy będą wyjaśniać okoliczności tych zdarzeń w postępowaniach nadzorowanych przez prokuraturę.

Działania lubuskich policjantów związane z wakacjami nadal trwają. Do pierwszego, szkolnego dzwonka pozostało jeszcze kilka dni. Funkcjonariusze przypominają zatem, by w czasie podróży zachować koncentrację i odpowiednio zaplanować podróż. Do bezpiecznego wypoczynku nad wodą niezbędny jest trzeźwość i rozsądek.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.