„ZNICZ 2016” - przede wszystkim pomagamy - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„ZNICZ 2016” - przede wszystkim pomagamy

Data publikacji 01.11.2016

Trwa policyjna akcja „ZNICZ 2016”. Na lubuskich drogach jest więcej samochodów i pieszych. Wszyscy wybierają się na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z drogówki wspierani mundurowymi z innych pionów. Wszytko po to, aby służyć pomocą zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym w sprawnym i bezpiecznym dotarciu do celu. Jednak, kiedy jest to niezbędne policjanci odpowiednio reagują.

1 listopada nastąpił kumulacyjny moment związany z wyjazdami na groby naszych najbliższych. Od rana, szczególnie w okolicach cmentarzy, panował większy ruch. Taką sytuację dało się zaobserwować zarówno przy cmentarzach w największych lubuskich miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Wszędzie tam nad bezpieczeństwem czuwali i czuwają policjanci z lubuskiej drogówki wspierani mundurowymi z pozostałych pionów. Jesteśmy tam po to, aby wszystkim zapewnić płynne i bezpieczne dotarcie do celu. Policjanci, w zależności od sytuacji: ręcznie kierują ruchem oraz służą radą i pomocą. Jednak kiedy sytuacja tego wymaga – reagują. W takim przypadku, zarówno kierowcy jak i piesi łamiący przepisy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Z uwagi na jesienną aurę: padający deszcz i szybko zapadający zmierzch przypominamy o zachowaniu ostrożności. Cieszy fakt, że od dnia rozpoczęcia przez lubuskich policjantów akcji „ZNICZ 2016”, na drogach regionu nie doszło do wypadku śmiertelnego. Niemniej jednak, w czasie pierwszych pięciu dni akcji, policjanci odnotowali cztery wypadki, w których siedem osób zostało rannych. W tym czasie mundurowi zatrzymali 27 nietrzeźwych kierowców. Warte podkreślenia jest również to, że wielu kierowców zrezygnowało z dojazdu samochodem pod cmentarz i wybrało komunikacje publiczną. Dzięki temu, pomimo dużej liczby pojazdów, ruch pod lubuskimi cmentarzami odbywa się bez większych utrudnień i zdarzeń.

Przypominamy, że akcja „ZNICZ 2016” trwa do środy /2 listopada/. Lubuscy policjanci w tym czasie będą konsekwentnie pracować, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach całego regionu. Kierowców natomiast prosimy o uwagę i rozsądek za kierownicą.

 

opracował:

sierż. szt. Tomasz Bartos

Zespół Prasowy KWP  Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...