Przedszkolaki, bezpieczeństwo i odblaski - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Przedszkolaki, bezpieczeństwo i odblaski

Data publikacji 02.12.2016

Dzielnicowi z żarskiej komendy odwiedzają przedszkolaków. Uczą, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co zrobić w przypadku ataku groźnego psa, gdzie bezpiecznie się bawić. Policjanci podczas spotkań rozdają najmłodszym opaski odblaskowe i mówią o ich ważnej roli, jaka pełnią w zwiększeniu bezpieczeństwa.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo ważna już od najmłodszych lat, dlatego dzielnicowi z żarskiej komendy odwiedzają dzieci w przedszkolach. Z najmłodszymi rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem. Jak postępować w przypadku ataku groźnego psa, co zrobić, gdy zaczepia nas obca osoba, gdzie bezpiecznie się bawić, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, takie wskazówki przedszkolakom przekazują policjanci.

Dzisiaj (2 grudnia) z grupą dzieci z przedszkola w Sieniawie Żarskiej spotkała się sierż. Bożena Słowik. Dzielnicowa przypomniała dzieciom ważne kwestie związane z bezpieczeństwem, a na koniec spotkania rozdała milusińskim opaski odblaskowe. Dzieci od razu chętnie założyły na ręce te małe elementy, które niejednokrotnie mogą uratować życie.  

Przypominamy również dorosłym, że: Pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach