Zima nie odpuszcza, zwłaszcza na drogach! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Zima nie odpuszcza, zwłaszcza na drogach!

Data publikacji 17.01.2017

Oblodzona i przykryta śniegiem jezdnia w połączeniu z brakiem wyobraźni i brawurą może doprowadzać do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przekonał się o tym kierujący Tir-em, który stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

W minionym tygodniu aura nie sprzyjała kierującym. Ciągła mżawka, występująca naprzemiennie z intensywnymi opadami śniegu, spowodowała bardzo niebezpieczne warunki do jazdy. Mimo, że służby drogowe na bieżąco starały się opanować sytuację, znajdujący się pod warstwą śniegu lód, znacznie wydłużał drogę hamowania pojazdów. Takie warunki spowodowały, że podczas minionego weekendu świebodzińscy policjanci interweniowali podczas pięciu zdarzeń komunikacyjnych, które na szczęście nie zakończyły się tragicznie.

Do jednego z nich doszło w niedziele (15 stycznia) około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 92. Na wysokości miejscowości Stok, 47-latek kierujący zestawem pojazdów ciężarowych wjeżdżając na wiadukt nad autostradą, nie opanował pojazdu i wypadł z drogi. Tył naczepy zawisł nad jezdnią powodując utrudnienia w ruchu. Na szczęście kierujący w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone poprzez policjantów świebodzińskiej drogówki. Ustalenia przeprowadzone przez mundurowych potwierdziły, iż przyczyną zdarzenia była zbyt szybka jazda, która w połączeniu z warunkami drogowymi doprowadziła do kolizji. Sprawca został ukarany mandatem karnym a w związku z usterkami pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Pamiętajmy, że podczas takich warunków pogodowych to prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Jadąc wolniej mamy większe szanse na opanowanie i zatrzymanie pojazdu. Dlatego ważne jest aby przewidywać skutki zanim do nich dojdzie.

                                                                                                                          

st. sierż. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

Ładowanie odtwarzacza...