Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii w gorzowskim Heliosie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii w gorzowskim Heliosie

Data publikacji 13.06.2017

Blisko 70 uczniów z gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, organizowanego w kinie Helios przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji i Zespół Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp. Debata odbyła się po filmie AMY.

Rozmowa z młodzieżą z gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych poprzedzona została projekcją filmu AMY. Obraz "AMY" to film z 2015 r. Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami oraz wszechobecne NARKOTYKI.

Moderatorzy debaty – psycholog policyjny Magdalena Mielczarek-Snopek z KWP w Gorzowie Wlkp. i nadkom. Piotr Wiśniewski – Ekspert Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., położyli szczególny nacisk na wypełnianie tzw. „braków emocjonalnych” narkotykami i alkoholem co prowadzi do silnego uzależnienia. Omówiono sytuację rodzinną piosenkarki i czynniki, które zaważyły na tym, że wokalistka uzależniła się od alkoholu i narkotyków oraz była bulimiczką. Młodzież celnie wskazała inicjujące czynniki ryzyka zauważone w filmie. Debata zakończyła się podaniem informacji o instytucjach, które pomagają w Gorzowie osobom uzależnionym.

 

Opracował: Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.