Na długi weekend jedźmy bezpiecznie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Na długi weekend jedźmy bezpiecznie

Data publikacji 14.06.2017

Kolejny długi weekend jest idealną okazją do rodzinnych wyjazdów poza miasto, a panujące korzystne warunki atmosferyczne z pewnością wzmogą ruch nie tylko samochodów ale także motocykli. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zadbają lubuscy policjanci, którzy będą widoczni zarówno na najbardziej zatłoczonych trasach, ale także tam gdzie natężenie ruchu jest mniejsze.

Kolejny w tym roku długi weekend, zbliżający się okres wakacyjny i fakt, że coraz więcej osób korzysta już z letniego urlopu, z pewnością oznaczają jedno – większą ilość kierowców na drogach. I chociaż w większości są to kierowcy samochodów, to korzystne warunki atmosferyczne spowodują, że na trasach pojawią się również miłośnicy jednośladów. Zarówno jedni jak i drudzy do każdej podróży – krótszej i dłuższej – powinni się odpowiednio przygotować. Nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego pojazdu, który ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Skontrolujmy oświetlenie, płyny eksploatacyjne, opony, zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie naszego bagażu. Mając świadomość, że odpowiednio przygotowaliśmy nasz pojazd do jazdy, na drodze będziemy czuli się pewniej. Przed wyjazdem w podróż bardzo ważne jest także, abyśmy zadbali o nasz stan psychofizyczny. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną trasą.

O bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego będą troszczyć się w tym czasie lubuscy policjanci. Mundurowi będą widoczni nie tylko na najczęściej wykorzystywanych drogach, ale także na trasach gdzie natężenie ruchu jest znacznie mniejsze. Policjanci lubuskiej drogówki będą na bieżąco monitorowali sytuacje na drogach i w razie potrzeby służyli radą i pomocą wszystkim uczestnikom ruchu – kierującym i pieszym. Jednak w przypadku ujawniania nieodpowiedzialnych i zagrażających bezpieczeństwu sytuacji na drodze policjanci będą reagować na nie natychmiastowo, z całą paletą konsekwencji prawnych. Apelujemy o rozsądną, spokojną jazdę, a każdy bezpiecznie dojedzie do celu. Przyjemnego odpoczynku!

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.