LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS. Głosowanie w etapie wojewódzkim już rozpoczęte - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS. Głosowanie w etapie wojewódzkim już rozpoczęte

Data publikacji 16.06.2017

Lubuski Dzielnicowy Bliżej Nas to prestiżowy plebiscyt, w którym Lubuszanie wybiorą Dzielnicowego Roku - policjanta, który cieszy się ich największym zaufaniem i szacunkiem. Na zwycięzców czekają medale, nagrody finansowe oraz dyplomy. Partnerem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Są policjantami pierwszego kontaktu. To trudna i odpowiedzialna służba, która wymaga nieustannej gotowości do pracy, wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Właśnie dlatego w plebiscycie „Lubuski Dzielnicowy Bliżej Nas” wyróżnimy najpopularniejszych policjantów w województwie lubuskim. Dzielnicowymi Roku zostaną Ci, którzy zdobędą najwięcej głosów Lubuszan.
 
►Zwycięzcy zdobędą nagrody finansowe, medale i dyplomy ;
►Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali 30 czerwca 2017 roku, która odbędzie się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim;
 
►Głosowanie w etapie wojewódzkim potrwa do 27 czerwca do godz. 21.00;
►Partnerem plebiscytu jest Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim;

 
- Dziś dzielnicowy ma być widoczny na swoim terenie. Chcę, by był rozpoznawalny, by budził zaufanie i żeby ludzie mu ufali. By czuli i wiedzieli, że mają w nim oparcie i mogą prosić go o pomoc czy zgłosić mu problem. Dlatego tak organizujemy pracę, by dzielnicowi przynajmniej 80 proc. zajmowali się swoim rejonem, by czas spędzali między ludźmi, w dzielnicy. Chodzą na spotkania, są obecni na zebraniach wspólnot. Mają być jak najbliżej mieszkańców. Bez tego nie da się dobrze wykonywać tej pracy – mówi insp. Jarosław Janiak, szef lubuskich policjantów.
 
Pierwszy etap, czyli głosowanie powiatowe, w którym kandydaci zostali przyporządkowani do 24 grup (12 grup miejskich i 12 pozamiejskich) trwał od piątku, 19 maja od godz. 15.00 do 9 czerwca do godz. 21.00. Liderzy z powiatów, którzy zdobyli najwięcej głosów Lubuszan, teraz o najważniejsze trofea powalczą w etapie wojewódzkim. Do etapu wojewódzkiego awansowało łącznie 26 dzielnicowych, po jednym z każdego głosowania powiatowego. Wyjątkiem były obszary miejskie Komend Miejskich Policji w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze, z których awansowało po dwóch kandydatów. Etap drugi, finałowy potrwa od 13 czerwca od godz. 12.00 do 27 czerwca br. do godz. 21.00 i obejmuje głosowanie na kandydatów z terenu miejskiego i pozamiejskiego. Dzień później poznamy dzielnicowych, którzy cieszą się największym zaufaniem i szacunkiem mieszkańców naszego województwa.
 
Źródło: Gazeta Lubuska