Policyjne patrole rowerowe wyjechały na nowosolskie ulice - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Policyjne patrole rowerowe wyjechały na nowosolskie ulice

Data publikacji 16.06.2017

Od środy na nowosolskich drogach, osiedlach i parkach spotkać można policyjne patrole rowerowe. Już trzeci rok z rzędu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli strzegą bezpieczeństwa wykorzystując na jednośladach. Ubiegłoroczna służba rowerowa sprawdzała się w wielu sytuacjach - policjanci niejednokrotnie nieśli pomoc mieszkańcom, a także podejmowali interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.

Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. Wzorem lat ubiegłych nowosolscy policjanci od wiosny, aż do późnej jesieni będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, pełniąc służbę na rowerach. Funkcjonariusze pełniący służbę prewencyjną, patrolują m.in. obszary rekreacyjne, turystyczne, osiedla i parki. Głównie rejony, gdzie dotarcie radiowozu jest utrudnione. Dwa specjalnie oznakowane jednoślady zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Nowosolską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Urząd Gminy Otyń. Policjanci stale wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz rozszerzają formy realizowanych zadań. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością ale także podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

W środę (14 czerwca) nowosolscy policjanci zabezpieczali XXV Międzynarodowy Rajd Rowerowy Policjantów, w którym udział wzięło 40 policjantów z Polski, Niemiec i Holandii. Uczestników wycieczki ciepło przywitał Prezydent Miasta Nowej Soli - Pan Wadim Tyszkiewicz, który opowiedział gościom o historii miasta Nowej Soli. Na gości czekał smaczny poczęstunek, a następnie włączyli się w kolorowy korowód ulicami miasta. Nowosolscy policjanci zadbali, aby ruch na czas trwania imprezy odbywał się w sposób bezpieczny, zarazem dla rowerzystów jak i innych pojazdów.

 

Źródło: sierż. Justyna Sęczkowska

KPP Nowa Sól