Jeśli wakacje, to tylko bezpieczne - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Jeśli wakacje, to tylko bezpieczne

Data publikacji 29.06.2017

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i wypoczynku - obozów, kolonii dla dzieci i młodzieży. Czy zorganizowane są one w sposób prawidłowy i niezagrażający bezpieczeństwu dzieci i młodzieży? To właśnie kontrolowali policjanci z krośnieńskiej komendy, którzy wspólnie z pracownikiem sanepidu, odwiedzili kolonistów odpoczywających na zorganizowanym wypoczynku w Bronkowie.

Przełom czerwca i lipca to dla dzieci szczęśliwy, radosny czas – czas wakacji. A te często przybierają formę zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, krośnieńscy policjanci sprawdzają w jakich warunkach przebywają koloniści i czy nic nie zagraża ich życiu i zdrowiu. W czwartek (29 czerwca) wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzili pierwszą w tym sezonie kontrole kolonii. Odwiedzając ośrodek wypoczynkowy w Bronkowie, sprawdzili jak wyglądają miejsca noclegowe przygotowane dla dzieci, czy mają zapewnioną właściwą opiekę oraz czy organizator spełnił wszystkie wymogi formalne, by móc zorganizować taką formę wypoczynku. Przeprowadzona kontrola pokazała, że organizator podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków, zapewniając bezpieczeństwo swoim podopiecznym. Poza przeprowadzeniem kontroli, asp.szt. Mariusz Matuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, skorzystał z możliwości spotkania się z dziećmi i przeprowadził w ramach programów „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie, w trakcie którego przypomniał o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Ponadto chcąc przybliżyć prace policjanta, zaprezentował sprzęt policyjny wykorzystywany podczas zabezpieczenia imprez masowych. Atrakcją dla dzieci była także foto-ścianka na której można było zrobić sobie zdjęcie. W ten sposób każdy chociaż przez chwilkę mógł stać się policjantem z drogówki, kontrolującym prędkość na drodze.

Miejsca zorganizowanych form wypoczynku, to nie jedyne miejsca sprawdzane przez policjantów. Przez cały sezon letni trwać będą kontrole obszarów wodnych i przywodnych, podczas których funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości wypoczywających oraz zwracają uwagę na ich zachowanie nad wodą. W szczególności sprawdzają miejsca niestrzeżone, gdzie brak kontroli ze strony dorosłych, brawura i alkohol może doprowadzić do tragedii.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim