Razem można więcej – godzinna walka o życie nieprzytomnego kierowcy wygrana - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Razem można więcej – godzinna walka o życie nieprzytomnego kierowcy wygrana

Data publikacji 28.07.2017

Nowosolscy policjanci wspólnie z kierowcami i medykami reanimowali mężczyznę, który zasłabł w czasie jazdy samochodem. Dzięki wzorowej i natychmiastowej reakcji innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim profesjonalnym i skutecznym działaniom ratowniczym, godzinna walka o życie 48-latka zakończyła się sukcesem.

W środę (26 lipca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymali informację od dyżurnego, że na drodze nr 315 zasłabł kierowca volkswagena. Sierż. Dariusz Rurarz i st. post. Daniel Zatwarnicki niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Dojeżdżając zauważyli osoby, które udzielały pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Reanimowany 48-latek nie reagował, nie dawał oznak życia i nie oddychał. Z relacji żony, która z nim podróżowała wynikało, że mąż w pewnym momencie źle się poczuł i zasłabł. Kobieta zatrzymała przypadkowe auto, z którego kierowca i pasażerowie wyciągnęli mężczyznę z samochodu na pobocze i zaczęli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Również lekarz, który przejeżdżał nieopodal, zatrzymał się, aby ratować życie 48-latka. Po krótkim czasie na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni na przemian z policjantami wspólnie przez ponad godzinę prowadzili walkę o życie mężczyzny prowadząc reanimację i starając się przywrócić czynności życiowe mieszkańca Zielonej Góry. Mundurowi zabezpieczali także ruch na drodze, aby nie doszło do zdarzenia, gdyż auto poszkodowanego zostało na drodze. Reanimowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Nowej Soli. Godzinna walka została wygrana - jego serce zaczęło pracować.

Dzięki szybko udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej, współpracujących służb ratunkowych oraz wzorowej reakcji kierowców i pasażerów, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy, życie człowieka zostało uratowane. Po raz kolejny nowosolskie służby udowodniły, że są gotowe nieść pomoc niemalże w każdej sytuacji, a życie ludzkie jest dla nich dobrem najważniejszym.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli