Aktualności

KPP Sulęcin

Ponad 27 kg nielegalnego tytoniu nie trafi na rynek. Skuteczna praca sulęcińskich kryminalnych

Data publikacji 25.08.2017

Sulęcińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 54-letniego mieszkańca Sulęcina. W swoim mieszkaniu posiadał on ponad 27 kg nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 27 tysięcy złotych.

W środę (23 sierpnia) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, po wcześniejszym uzyskaniu informacji o nielegalnym magazynie tytoniu, weszli do jednego z mieszkań na terenie Sulęcina, gdzie ujawnili i zabezpieczyli ponad 27 kg nielegalnego poporcjowanego już tytoniu. Jak ustalili policjanci wartość uszczuplenia podatkowego z tego tytułu wynosi ponad 27 tysięcy złotych. Sprawca przestępstwa 54-letni mieszkaniec Sulęcina został zatrzymany. Kryminalni jeszcze tego samego dnia przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania towaru bez polskich znaków akcyzy w postaci krajanki tytoniu.

Zabezpieczony przez policjantów tytoń został przekazany do Urzędu Celnego. Sprawca za to przestępstwo podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat trzech, albo obu tym karom łącznie.

 

Źródło: asp. szt.  Alina Słonik

 KPP w Sulęcinie