LUPO witał uczniów w nowej szkole - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

LUPO witał uczniów w nowej szkole

Data publikacji 07.09.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego to od wielu już lat czas wzmożonej aktywności zielonogórskich policjantów. Oprócz patroli ruchu drogowego w pobliżu szkół, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich spotykają się z najmłodszymi przypominając im zasady bezpieczeństwa. W nowej Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze uczniów witał także tygrys LUPO - maskotka Lubuskiej Policji.

Kadra pedagogiczna nowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze przygotowała uroczyste powitanie uczniów i rodziców w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 6. Na najmłodszych czekał zaprzyjaźniony z dziećmi tygrys LUPO wraz z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Mundurowi przypomnieli dzieciom między innymi o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w drodze do szkoły lub podczas powrotu do domu. Innym poruszanym tematem było zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomą osobą oraz zachowanie w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego psa. Podczas rozmów z uczniami policjanci wręczali odblaski i materiały edukacyjne. Policjanci przypominali także rodzicom, że zobowiązani są do właściwej opieki nad dziećmi nie tylko w pierwszych dniach roku szkolnego, ale przez cały czas. Apelowali o prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach i na siedziskach w samochodach oraz wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe.

Spotkania policjantów z dziećmi odbywały się będą przez cały rok szkolny. W ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „LUPO" dzielnicowi z Komisariatów Policji działających na terenie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, w okresie od września do grudnia organizować będą spotkania z dziećmi z klas I-IV. W następnym roku kalendarzowym mundurowi odwiedzą uczniów z klas V-VI, a także po raz pierwszy uczniów z klas siódmych.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze