By stawać się bardziej doskonałym w służbie społeczeństwu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

By stawać się bardziej doskonałym w służbie społeczeństwu

Data publikacji 05.10.2017

Społeczeństwo wymaga aby działania Policji i innych służby były profesjonalne i co najważniejsze skuteczne. Szczególnie w sytuacjach kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Dlatego też niezbędne są ćwiczenia i szkolenia, podczas których mundurowi doskonalą swoje umiejętności. Takie ćwiczenia przeprowadzili gorzowscy policjanci w czwartek (5 października) w Bogdańcu.

Do budynku Urzędu Gminy Bogdaniec wdarli się napastnicy, którzy wzięli za zakładniczki dwie pracownice i zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń. Na szczęście pozostałe osoby przebywające w budynku zdążyły się ukryć i powiadomić służby ratunkowe. Na miejsce błyskawicznie przybyli policjanci, którzy rozpoczęli działania ratunkowe. Mundurowi z pododdziałów prewencji i drogówki zabezpieczyli pobliski teren i kierowali ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Na miejscu pojawili się także strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy czekali w pogotowiu. Szef gorzowskich policjantów powiadomił o całej sytuacji Komendanta Wojewódzkiego Policji, który skierował na miejsce antyterrorystów. Ich działania musiały być przeprowadzone profesjonalnie i ostrożnie, aby zakładnicy wyszli z tej groźnej sytuacji cali i zdrowi. Skutecznie zaplanowana, a następnie przeprowadzona akcja pozwoliła uwolnić dwie zakładniczki i zatrzymać napastników. Bezpieczni byli także pozostali pracownicy urzędu gminy.

Chociaż opisana sytuacja to tylko ćwiczenia dowódczo-sztabowe zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Starostwo Gorzowskie to taki scenariusz mógł wydarzyć się naprawdę. Aby w rzeczywistości w sytuacjach kryzysowych działania służb były profesjonalne i skuteczne niezbędne jest doskonalenie umiejętności. Ćwiczenia przeprowadzone przez gorzowskich policjantów w czwartek (5 października) w Bogdańcu były kolejnymi w tym roku. Podobne odbyły się w minioną sobotę (30 września) na terenie Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście, podczas których swoje umiejętności doskonalili zielonogórscy policjanci: http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/22584,Desperat-zaatakowal-port-lotniczy-cwiczenia-lubuskich-sluzb.html.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

video: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...