Skuteczne zatrzymanie i trzymiesięczny areszt za włamania do samochodów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żagań

Skuteczne zatrzymanie i trzymiesięczny areszt za włamania do samochodów

Data publikacji 30.10.2017

Żagańscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w pościgu mężczyznę podejrzewanego o włamanie do samochodu. Podejrzany, który był już w przeszłości karany, usłyszał zarzuty popełnienia kolejnych przestępstw. 35-letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem, który aresztował go na trzy miesiące.

W nocy z 26 na 27 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Różanej ktoś prawdopodobnie włamuje się do samochodu. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol, który w bezpośrednim pościgu zatrzymał mężczyznę, który włamał się do golfa, z wnętrza którego zabrał portfel z dokumentami. W czasie przeszukania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli przy nim narkotyki oraz narzędzia, latarki i inne drobne przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali już materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi dodatkowego zarzutu związanego z kradzieżą sprzętu elektronicznego z innego samochodu. Sprawa jest rozwojowa, a żagańscy kryminalni zbierają materiał dowodowy dotyczący innych kradzieży do których doszło na terenie miasta. Ujawnione przez policjantów narkotyki zostały zabezpieczone i przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. W sobotę (28 października) Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy mężczyzny podejrzanego o włamania i kradzieże dokumentów i mienia.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu