Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zgłoszenie, zatrzymanie, zarzuty – gorzowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu

Data publikacji 13.12.2017

Policjanci Wydziału Sztabu Policji gorzowskiej komendy zatrzymali w krótkim czasie od zdarzenia mężczyznę, podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów spożywczych. W jego ustaleniu pomogli świadkowie, którzy powiadomili o zdarzeniu dyżurnego policji. 28-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 grudnia) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał informację o włamaniu do sklepu spożywczego, do którego miało dojść na ulicy Obotryckiej. Na miejsce w bardzo krótkim czasie przyjechali policjanci Wydziału Sztabu, którzy rozpoczęli poszukiwania za osobą odpowiedzialną ze te przestępstwo. Mundurowi ustalili, że miał to być mężczyzna w średnim wieku i że mógł przemieścić się do jednego z gorzowskich hoteli. Równocześnie na miejscu zdarzenia czynności procesowe prowadzili policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Dzięki dobremu i szczegółowemu rozpytaniu policjantów Wydziału Sztabu Policji udało się ustalić, a następnie zatrzymać 28-letniego mieszkańca Gorzowa Wlkp., podejrzewanego o włamanie do sklepu. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy – w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony i osadzony w gorzowskiej komendzie.

28-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na podkreślenie zasługuje postawa osób, które o całym zdarzeniu powiadomiły Policję i przekazały istotne informacje o osobie odpowiedzialnej za te włamanie. Pamiętajmy, że będąc świadkiem podobnych zdarzań jak najszybciej powiadomić Policji, dzwoniąc pod numer 112 bądź 997.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.