Aktualności

Wnikliwa praca śledczych zakończona aktami oskarżenia - kilkadziesiąt zarzutów za kradzież pieniędzy z kart płatniczych

Data publikacji 11.01.2018

24-letnia mieszkanka Krosna Odrzańskiego usłyszała 36 zarzutów za posługiwanie się skradzioną wcześniej kartą płatniczą, za pomocą której wypłaciła z konta pokrzywdzonego przeszło 16 tysięcy zł. To nie jej pierwsza tego typu sprawa, za którą odpowie przed sądem. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach sprawach jej sposób działania był bardzo podobny. Osoba pokrzywdzona padała ofiarą kradzieży karty, po czym z jego konta wypłacane były pieniądze. Na koniec osoba odpowiedzialna za kradzież podrzucała bądź oddawała kartę właścicielowi twierdząc, że ją znalazła.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku, do krośnieńskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, informując policjantów, iż z jego konta zniknęła znaczna suma pieniędzy. Jak ustalono, przez kilkanaście dni z konta wypłacane były różne kwoty oraz dokonana była płatność za pomocą jego karty. O kradzież podejrzewał znaną mu kobietę, która przyniosła do jego mieszkania kartę będącą jego własnością, twierdząc, iż ją znalazła. Sprawa zlecona została do realizacji policjantowi z Wydziału Kryminalnego, który w wyniku podjętych czynności postawił kobiecie podejrzewanej o te czyny 36 zarzutów. 24-latce zarzuca się kradzież karty bankomatowej, kradzież pieniędzy z konta pokrzywdzonego za pomocą skradzionej karty, usiłowanie kradzieży pieniędzy z konta, a także dokonanie płatności w sklepie za pomocą tej karty. Łączna suma poniesionych przez pokrzywdzonego strat to przeszło 16 600 zł. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów. Mieszkanka Krosna Odrzańskiego, jest bardzo dobrze znana funkcjonariuszom z krośnieńskiej Policji. W ostatnim czasie, to już jej trzecia tego typu sprawa.

Ten sam sposób działania wykorzystała już w marcu 2017 roku. Będąc w mieszkaniu pokrzywdzonej, ukradła z jej torebki kartkę bankomatową, za pomocą której wypłaciła kilkakrotnie z jej konta różne sumy pieniędzy, powodując straty na kwotę przeszło tysiąc złotych. Następnie oddała kartę kobiecie twierdząc, że ją znalazła. Z kolei w styczniu 2017 r. policjanci otrzymali informację od pokrzywdzonego, który zauważył, że jego stan konta znacznie się zmniejszył. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na postawienie kobiecie 28 zarzutów. Jak się okazało, 24-latka znając pokrzywdzonego kradła mu kartę bankomatową, za pomocą której wypłacała różne kwoty pieniędzy, a następnie podrzucała mu ją z powrotem. W taki sposób działała przez kilka dni, kradnąc blisko 11 tysięcy złotych.

Wszystkie trzy sprawy prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zakończyły się aktem oskarżenia skierowanym do sądu.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim