Zbliżają się ferie zimowe... spędź je bezpiecznie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Zbliżają się ferie zimowe... spędź je bezpiecznie

Data publikacji 30.01.2018

Ferie to wyczekiwana przerwa od szkoły przez wszystkich uczniów, ale wypatrują jej również rodzice. To okres wspólnych wyjazdów w góry, na stok lub realizacji innych zimowych planów. Aby ten okres z perspektywy czasu móc nazwać udanym to przede wszystkim musi być on bezpieczny. Gdziekolwiek wyjedziemy zabierzmy ze sobą rozsądek. Nad tym, by było bezpiecznie, czuwać będzie wielu policjantów z całego kraju. Policjanci prowadzą spotkania, podczas których uczą jak być bezpiecznym.

Podczas przerwy od obowiązków szkolnych młodzi ludzie mają mnóstwo wolnego czasu. Spędzają go na licznych wyjazdach i spotkaniach z rodziną czy przyjazciółmi. Bez względu na to czy w planach jest aktywny wypoczynek czy zamierzamy spędzić go na „ładowaniu baterii” przed kolejnym semestrem w szkole, pamiętajmy by zachować zdrowy rozsądek. W przypadku sportów zimowych musimy być bardzo ostrożni. Policjanci prowadzą spotkania z uczniami przedstawiając im co robić aby być bezpiecznym. Nie należy korzystać z tzw. dzikich lodowisk ponieważ nigdy nie wiemy jak gruba jest pokrywa lodu. Korzystanie z takich miejsc stanowi ogromne zagrożenie wobec czego policjanci regularnie kontrolują. Sytuacja dotyczy również amatorów zimowego wędkowania, którzy na niepewnym lodzie samodzielnie tworzą przeręble. Nie zapominajmy, aby przed wyjazdem zimowym sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zabezpieczyć przed wyjazdem mieszkanie. Pamiętajmy również, aby nie informować na portalach społecznościowych o wyjeździe. Informacja o naszej nieobecności może bowiem trafić do nieodpowiednich osób.

Policyjne patrole pomimo, iż do ferii w naszym województwie pozostało trochę czasu, już mają dużo pracy. W części ościennych województw przerwa świąteczna się już rozpoczęła. Oznacza to zwiększony ruch na drogach, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych.

 

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie