Trenowały by zostać policjantkami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Trenowały by zostać policjantkami

Data publikacji 08.03.2018

Lubuska Policja była inicjatorem kolejnego treningu dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość wiążą z policyjnym mundurem. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wlkp. policyjni instruktorzy demonstrowali kandydatkom prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

Jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do Policji jest test sprawności fizycznej, który kandydat musi pokonać w wyznaczonym czasie – 1 min 41 s. Tor przeszkód szczególnie stresujący jest dla kobiet, dlatego też Lubuska Policja wspomaga kandydatki poprzez organizowanie specjalnego treningu. Wyszkoleni instruktorzy z Wydziału Kadr i Szkolenia, Konwojowego oraz policyjnych antyterrorystów demonstrują prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego, a następnie monitorują poczynania kandydatów, korygując potencjalne błędy. Wszystko po to, aby skutecznie pokonać tor już na właściwym egzaminie. W środę (7 marca) taki trening odbył w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Zebrane kandydatki pod okiem policyjnych instruktorów doskonaliły każdy element występujący w teście sprawności fizycznej. Wszystko po to, aby pokonać go coraz szybciej, w jak najlepszym czasie. Obecność na treningach wielu osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji świadczy o konieczności ich dalszego organizowania. Dlatego też, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim zaplanowała już koleje tego typu spotkania:

- W Gorzowie Wielkopolskim (21 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 im. Jana III Sobieskiego w godzinach 16:30-18:00)

- W Zielonej Górze (14 i 28 marca w sali gimnastycznej przy ulicy Strzeleckiej 22 w godzinach 11:00-13:00)

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w treningu serdecznie zapraszamy!

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...