Był poszukiwany przez sąd – został zatrzymany z narkotykami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Był poszukiwany przez sąd – został zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 13.03.2018

24-latek po tym jak uszkodził pojazd, trafił do aresztu. Powód? Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawiania wolności. Ponadto odpowie on również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz posiadanie narkotyków. Policjanci jeszcze tego samego dnia doprowadzili mężczyznę do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

W piątek (9 marca) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozbitym BMW, znajdującym się na środku jezdni między miejscowościami Chlebów – Gęstowice. Przybyli na miejsce policjanci nie zastali żadnych osób zarówno wewnątrz pojazdu, jak i w jego rejonie. W tym samym czasie dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, w którym właścicielka w/w auta informowała o jego kradzieży. Jak się jednak później okazało, żadnej kradzieży samochodu nie było, a kierującym, który doprowadził do uszkodzenia pojazdu był jej partner, o czym kobieta wiedziała. Za bezpodstawne wezwanie Policji odpowie ona w sądzie. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

Ponadto jak wynikało z dalszych ustaleń prowadzonych przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy, mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności i posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zebrane w toku czynności informacje pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny na terenie gminy Cybinka i doprowadzenie go do jednostki. 24-latek w trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do kierowania i uszkodzenia BWM. Jak twierdził, podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nie chcąc zostać zatrzymanym przez policjantów, oddalił się. Ponadto odpowie on także za posiadanie marihuany, która ujawniona została przy nim oraz w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi kolejne miesiące.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast za posiadanie środków odurzających do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim