Kandydaci do Policji ćwiczyli na torze przeszkód - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Kandydaci do Policji ćwiczyli na torze przeszkód

Data publikacji 15.03.2018

W środę (14 marca) każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbyły się w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze. Następna okazja 28 marca br.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego. Nabór do służby w Policji trwa przez cały rok. Aby jednak zostać policjantem niezbędne jest pozytywne przejście przez procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów organizuje cykliczne spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy demonstrują prawidłowe sposoby na pokonanie tego etapu kwalifikacyjnego. Pierwsze takie zajęcia odbyły się 5 października 2017r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Od tego czasu cyklicznie w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze odbywają się takie treningi. W środę (14 marca) kolejne takie spotkanie odbyło się w Zielonej Górze. Młodzi ludzie pod czujnym okiem instruktorów z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP sprawdzali swoje przygotowanie do zaliczenia testu sprawnościowego na właściwym egzaminie. Instruktorzy pokazali prawidłowe sposoby wykonania poszczególnych ćwiczeń, a potem korygowali błędy ćwiczących - po to, aby już na właściwym egzaminie z sukcesem pokonać ten etap kwalifikacji. Trzymamy kciuki za wszystkich!

Następna okazja na ćwiczenia i sprawdzenie siebie:

- 21 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Śląska 20 w godzinach 16.30-18.00

- 28 marca w Zielonej Górze przy ul.Strzeleckiej 22.

Kolejne takie treningi dla chętnych będą organizowane przez cały rok. Prosimy śledzić informacje na stronach Lubuskiej Policji. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/rekrutacja/dobor/3580,Dobor.html

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze