Aktualności

Drogowy recydywista zatrzymany przez policjantów – nietrzeźwy, na zakazie prowadzenia uciekał przed kontrolą

Data publikacji 21.03.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu po pościgu zatrzymali 25-latka, który uciekał oplem vectra. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Jak się okazało posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz był nietrzeźwy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

W nocy z wtorku na środę (20/21 marca) policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu zauważyli opla vectra, który w miejscowości Karsówka poruszał się drogami leśnymi. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej i ruszyli za pojazdem. Kierowca na widok radiowozu zaczął przyspieszać, a kiedy mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać. Pościg za uciekającym odbywał się drogami leśnymi i gruntowymi. Mężczyzna co jakiś czas wjeżdżał na drogę publiczną, by po chwili ponownie wjechać do lasu. Co chwilę zmieniał kierunek jazdy, zajeżdżając drogę dla radiowozu. Uniemożliwiał w ten sposób policjantom zatrzymanie pojazdu w bezpieczny sposób, tak aby nie stworzyć zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd na poboczu w miejscowości Czaple i rozpoczął ucieczkę pieszo. Daleko jednak nie uciekł, ponieważ szybko zatrzymali go policjanci. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. Funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości mężczyzny, posiadał blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa – naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach