Aktualności

Realizacja Policji i KAS – nielegalne automaty w fikcyjnym biurze podróży

Data publikacji 26.03.2018

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowali lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Komisariatu w Sulechowie. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli osiem automatów. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji.

Nielegalny salon funkcjonował pod szyldem fikcyjnego biura podróży w Sulechowie. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. od dłuższego czasu prowadzili czynności operacyjno-rozpoznawcze, które potwierdziły ich podejrzenia. W miniony czwartek (22 marca) wieczorem wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Sulechowie skontrolowali lokal. Ich podejrzenia potwierdziły się, na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w obiekcie. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W tej chwili wszczynane jest postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karne skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony