Aktualności

Skuteczni w walce z przestępczością narkotykową. Ponad pół kilograma marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 17.04.2018

Sulęcińscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zajmował się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym zabezpieczono ponad pół kilograma marihuany. Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego decyzją Sądu trafił do aresztu, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 27 – letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego to rezultat pracy operacyjnej, wykonywanej przez policjantów pionu kryminalnego sulęcińskiej jednostki. Podjęte działania, dobre rozpoznanie miejscowego środowiska przestępczego doprowadziły do ujawnienia blisko 600 gramów suszu roślinnego. Policjanci podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli również przedmioty służące do dystrybucji narkotyków. Zebrany obszerny materiał procesowy w przedmiotowej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów - za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, wprowadzanie ich do obrotu, odpłatne oraz nieodpłatne udzielanie substancji zabronionych. Wobec podejrzanego na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Sulęcinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, wprowadzanie ich do obrotu oraz za odpłatne jak i nieodpłatne udzielanie narkotyków mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Eliminacja przestępczości narkotykowej jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Sytuacje związane z zażywaniem substancji zabronionych prowadzą nie tylko do problemów z prawem, ale przede wszystkim niszczą zdrowie młodych ludzi, którzy często w uzależnieniu sięgają po coraz mocniejsze narkotyki, nierzadko popełniają przestępstwa celem zdobycia funduszy na kolejne porcje.

 

Źródło: st. post. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

 

Ładowanie odtwarzacza...