Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku

Data publikacji 10.07.2018

Policjanci, razem ze strażakami oraz pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to okres przerwy szkolnej dla dzieci i młodzieży, czas, kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają na różnego rodzaju obozy i kolonie. Policjanci, strażacy oraz pracownicy sanepidu robią wszystko, aby podczas wypoczynku, nic im nie zagrażało, aby całe i zdrowe wróciły do domów. Dlatego też przeprowadzane są kontrole ośrodków, obozów oraz pensjonatów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby mówić młodzieży o szkodliwości oraz konsekwencjach karnych zażywania dopalaczy. Podczas spotkań na obozach i koloniach rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań, sposobach unikania zagrożeń i konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów.

Jednak takie kontrole to nie wszystko. Z uwagi na fakt, że w powiecie międzyrzeckim jest wiele jezior i akwenów wodnych, wiele służb jest skierowanych właśnie w te rejony. W okresie letnim przyjeżdża w te miejsca bardzo dużo turystów, którzy podczas odpoczynku oczekują bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego też policjanci pełniący służby nad akwenami wodnymi reagują na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów, a także ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem. Policjanci pełniący służbę na wodach systematycznie przeprowadzają kontrole trzeźwości sterników, sprawdzają uprawnienia i wyposażenie łodzi w sprzęt ratunkowy, jak również dbają o bezpieczeństwo, porządek na plażach i dzikich kąpieliskach.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

***

 

Z chwilą rozpoczęcia wakacji wschowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz strażakami spotykają z dziećmi i młodzieżą, które tegoroczne wakacje spędzają nad naszymi akwenami. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie spotkań mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i strażakami od początku wakacji odwiedzili już grupy wypoczywające w Lginiu i Wygnańczycach. W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami. Kontrolami miejsc wypoczynku objęte zostaną wszystkie grupy przyjezdne, które wakacje spędzać będą nad naszymi jeziorami.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie