Sportowa niedziela w Lubuskiem - po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie... żużel - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Sportowa niedziela w Lubuskiem - po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie... żużel

Data publikacji 13.08.2018

Stadion im. Edwarda Jancarza był areną zmagań żużlowców z Gorzowa Wlkp. i Wrocławia podczas rozegranej w niedzielę (12 sierpnia) przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Aby żużlowe święto było bezpieczne i przebiegało bez zakłóceń zadbali gorzowscy policjanci, którzy zabezpieczali sportową imprezę pod stadionem oraz na drogach i skrzyżowaniach gorzowskiego Zawarcia.

Ostatnia niedziela (12 sierpnia) była zarazem przedostatnią rundą żużlowej ekstraligi. Tego dnia drużyna Stali Gorzów gościła na swoim terenie drużynę z Wrocławia. Nad bezpieczeństwem miłośników „czarnego sportu” - zarówno miejscowych jak i przyjezdnych - czuwało ponad 80 policjantów – oddziałów prewencji, sztabu Policji, ruchu drogowego czy kryminalnych. Już na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w kierunku Stadionu im. Edwarda Jancarza zmierzały tysiące gorzowian, żądnych sportowych emocji na najwyższym poziomie. Wielu z nich wybrało się samochodami – w bezpiecznym i sprawnym dotarciu na miejsce pomagali policjanci drogówki. Mundurowi w „białych czapkach” regulowali ruchem na skrzyżowaniach gorzowskiego Zawarcia i udzielając wskazówek dotyczących dojazdu na stadion i parkingi. Uwagę poświecono także osobom pieszym, które wypełniły chodniki i przejścia dla pieszych na gorzowskim Zawarciu, aby bezpiecznie i spokojnie doszły na miejsce sportowej imprezy. Blisko 12 tysięcy kibiców gospodarzy i ponad 100 gości z Wrocławia miało zapewniony bezpieczny udział w imprezie. Dzięki determinacji policjantów i właściwej koordynacji to się udało.

Po zakończeniu meczu ulice znowu zapełniły się samochodami kibiców. Duża ilość pojazdów i osób pieszych wymagała pomocy policjantów. Mundurowi na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ponownie kierowali ruchem, aby kibice sprawnie i bezpiecznie opuścili okolice stadionu żużlowego. Na pochwałę zasługuje postawa kierowców, którzy cierpliwie stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem, dzięki czemu bezpiecznie powrócili do domów. Żużlowej niedzieli w Gorzowie Wlkp. towarzyszyły tylko sportowe emocje – było spokojnie i bezpiecznie.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.