Policjanci pomagają, aby bezpiecznie dojechać do celu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci pomagają, aby bezpiecznie dojechać do celu

Data publikacji 29.08.2018

Policjanci drogówki w czasie wakacji mają sporo pracy, związanej z zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach. Ich obecność jest niezbędna, by pomagać w dotarciu do celu. Kiedy trzeba służą radą, jednak kiedy wymaga tego sytuacja - stanowczo reagują. Skuteczną formą walki z niebezpiecznie jeżdżącymi kierowcami jest zatrzymywanie praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Tylko przez okres wakacji na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego 37 kierowców straciło uprawnienia do kierowania.

Wakacje właśnie dobiegają końca. Przez ostatnie tygodnie policjanci intensywnie pracowali na drogach, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie i w sposób niezagrożony dotarł do celu. Największa rola w tym zakresie spoczywała na policjantach z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi swoją uwagę szczególnie mocno skupiali na prędkości z jaką poruszają się zmotoryzowani i stanu ich trzeźwości. Również przestrzeganie przepisów związanych z odpowiednim przewożeniem pasażerów i stan techniczny pojazdów były skrupulatnie kontrolowane. Skutecznym narzędziem w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach w czasie wakacji jest eliminowanie szczególnie nieodpowiedzialnych kierowców. Tylko prze dwa ostanie miesiące policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali w 37 przypadkach prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista pędził ponad 150 km/h na „pięćdziesiątce”.

Pamiętajmy, że wakacje jeszcze się nie skończyły. Przed nami ostatni ich akord. Wiele osób na pewno wykorzysta go, aby poczuć atmosferę letniego wypoczynku. Cześć osób obierze kierunek nad morze, inni w góry, a jeszcze inni wyjadą nad okoliczne jeziora. W tym czasie bezpieczeństwa na drodze będą strzegli policjanci z drogówki wspomagani mundurowymi z pozostałych pionów. Zmotoryzowani muszą mieć świadomość, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od ich własnej postawy na drodze. Przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu, odpowiednie przygotowanie samochodu czy motocykla oraz zaplanowanie trasy, to czynniki które mogą mieć duży wpływ na to, czy ostatni weekend wakacji będzie się nam kojarzył wyłącznie z pozytywnymi wspomnieniami.

 

mł. asp. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.

Tel. 695-885-348