Policyjne działania „Prędkość” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Wschowa

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 12.09.2018

Na terenie całego kraju prowadzone są policyjne działania wymierzone w kierunku kierowców, którzy przekraczają dozwolone prędkości, w szczególności w obszarach zabudowanych. Tego rodzaju działania mają wyeliminować z naszych dróg piratów drogowych, którzy niejednokrotnie przyczyniają się do ludzkiej tragedii.

Od samego rana na drogach w całym kraju widoczni są policjanci wyposażeni w mierniki prędkości. Kierowcy mogą również spodziewać się policyjnych pojazdów nieoznakowanych, które wyłapywać będą osoby łamiące przepisy ruchu drogowego. Celem działań "Prędkość" jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Policjanci sprawdzą również trzeźwość kierowców, jak również to, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Pod lupę wezmą stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, dokumentację przewozową oraz zapisy tachografów.

Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dębowa Łęka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym i w wyniku sprawdzeń okazało się, że jest tachograf zblokowany był urządzeniem, w wyniku którego wydruki zawierały szereg nieprawidłowości. W momencie zatrzymania od dłuższego czasu jechał na postoju. Działania prowadzone będą do późnych godzin wieczornych. Apelujemy o rozsądek i rozwagę, o ściągnięcie „nogi z gazu”.

 

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa