Aktualności

KMP Zielona Góra

Znaczna ilość narkotyków i dopalacze zabezpieczone przez policjantów.Cztery osoby zatrzymane, jedna aresztowana

Data publikacji 09.10.2018

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali kolejne osoby, które usłyszały zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Jedna z nich została decyzją sądu aresztowana tymczasowo na 3 miesiące. Żadna z zatrzymanych osób nie była wcześniej notowana za przestępstwa narkotykowe.

3 października w wyniku działań operacyjnych policjanci z zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj wybrali się na ryby i byli kompletnie zaskoczeni działaniami policjantów. Przy jednym z nich, 35-latku, policjanci znaleźli prawie 80 gramów marihuany i ponad 4 gramy amfetaminy, a ponadto także wagę elektroniczną i młynek do mielenia marihuany. Drugi z mężczyzn miał przy sobie tzw. „skręta” i przyznał, że to kolega go poczęstował - usłyszał zarzut posiadania narkotyków, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 35-letniemu koledze przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu i udzielania narkotyków - za te przestępstwa według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego w sprawie, policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 35-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował go na trzy miesiące. 35-latek nie był wcześniej notowany.

Dzień później, 4 października, policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 20-letnią mieszkankę Katowic, która miała przy sobie ponad 20 gramów środków odurzających, najprawdopodobniej dopalaczy. Zatrzymanie nastąpiło po informacji od strażników z Zakładu Karnego w Krzywańcu, dokąd 20-latka udała się aby odwiedzić osobę osadzoną. Młoda kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za posiadania środków odurzających.

Natomiast w piątek (5.10) policjanci zatrzymali kolejną osobą, która miała przy sobie narkotyki. 19-letni zielonogórzanin, miał prawie 7 gramów marihuany. Mężczyzna nie był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał zarzut posiadania, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze