Święto Służby Cywilnej w Lubuskiej Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Święto Służby Cywilnej w Lubuskiej Policji

Data publikacji 14.11.2018

W środę /14 listopada/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczystości związane ze Świętem Służby Cywilnej. Kierownictwo Lubuskiej Policji podziękowało pracownikom za bezcenne wartości i wkład, które wnoszą w codzienne funkcjonowanie naszej formacji. Obok policjantek i policjantów to właśnie pracownicy cywilni poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań Policji budując jej profesjonalizm i zaufanie.

Służba Cywilna jest jednym z filarów państwa i zapewnia profesjonalną realizację jego zadań. Praca wykonywana przez członków korpusu służby cywilnej ma charakter służby niepodległemu i demokratycznemu państwu. Wspomaga budowanie jego siły, stabilności oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli. Na co dzień przekonują się o tym policjanci, których skuteczność pełnionionych służb często zależna jest od wcześniejszej, ciężkiej pracy właśnie pracowników cywilnych.

Dziś kierownictwo Lubuskiej Policji, w osobach nadinsp. Heleny Michalak oraz insp. Jerzego Głąbowskiego wyraźnie to zaakcentowało. Jak dodała szefowa lubuskich stróżów prawa:

Drodzy Państwo, obok policjantek i policjantów to właśnie Wy macie istotny wkład we właściwe funkcjonowanie naszej formacji. Dbacie o należyty obieg dokumentów, wyposażenie funkcjonariuszy oraz jednostek Policji, finanse i sprawy kadrowe. A to zaledwie kilka najważniejszych zadań z wielości, z którymi stykacie się na co dzień. Od Waszej aktywności, doświadczenia zawodowego oraz specjalistycznej wiedzy i umiejętności, w znacznej mierze zależy sprawność i skuteczność naszych działań. Dlatego też jest mi bardzo miło, że już za chwilę będę mogła wręczyć Państwu nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji i przeze mnie na wniosek Waszych bezpośrednich przełożonych, które są wyrazem uznania dla Państwa codziennej, oddanej pracy. Dziękuję za pełną pasji i zaangażowania, rzetelną służbę na rzecz Lubuskiej Policji. Życzę, aby praca, która niewątpliwie jest trudna i odpowiedzialna, przynosiła Państwu same sukcesy, dawała satysfakcję i zawodowe spełnienie. Na gruncie prywatnym życzę dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów w życiu osobistym”.

W jednostkach Policji w całym województwie lubuskim, oprócz policjantek i policjantów, swoją służbę pełni 485 pracowników korpusu służby cywilnej, w tym 225 pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Ta imponująca liczba jest najlepszym dowodem na to, jak wiele wykwalifikowanych osób wspiera działania lubuskiej Policji. Szczególnie pragnęliśmy uhonorować tych pracowników Policji garnizonu lubuskiego, którzy wyróżnili się wyjątkową inicjatywą, pracowitością i konsekwencją w wykonywaniu obowiązków służbowych. Łącznie 31 pracowników Policji województwa lubuskiego otrzymało nagrody finansowe i listy gratulacyjne.

Za codzienny profesjonalizm i zaangażowanie w realizację powierzonych zadań oraz wkład w kreowanie pozytywnego wizerunku naszej policyjnej formacji należą się Państwu duże słowa uznania. Dziękujemy !

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

video: st.sierż. Mateusz Sławek

Ładowanie odtwarzacza...