Policjanci zabezpieczyli marihuanę, haszysz i amfetaminę należące do... 15-latka - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Policjanci zabezpieczyli marihuanę, haszysz i amfetaminę należące do... 15-latka

Data publikacji 18.01.2019

Sąd Rodzinny i Nieletnich w Międzyrzeczu zajmie się sprawą 15-latka, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, haszysz i amfetaminę.

Policjanci z Międzyrzecza czynią ogromne starania, aby wszelkie środki odurzające wyeliminować z rynku. Weryfikują każde, nawet najmniejsze zgłoszenie oraz prowadzą szereg czynności pozaprocesowych, które mają na celu pozyskanie jak największej wiedzy w tym zakresie. Tak też było w poniedziałek (14 stycznia), funkcjonariusze sprawdzili informacje, które zdobyli podczas działań operacyjnych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę należące do 15-letniego mieszkańca gminy Międzyrzecz. Chłopak usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jego sprawa trafi jednak do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Międzyrzeczu z uwagi na to, że ma dopiero 15 lat. To kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Bardzo ważne jest, aby w przypadku środków odurzających zajmować się nawet najdrobniejszymi sprawami, sprawdzać je, weryfikować i usuwać z rynku niebezpieczne środki tak, aby osoby, zwłaszcza najmłodsze nie miały kontaktu z narkotykami.

W styczniu 2018 roku dzięki kilkumiesięcznej żmudnej pracy operacyjnej policjantów z Międzyrzecza, która polegała na zbieraniu informacji, analizach, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu oraz współpracy służb, na polski rynek nie trafiła ogromna ilość środków odurzających. Dwóch mężczyzn zatrzymanych na przejściu granicznym w Świecku usłyszało zarzut przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do piętnastu lat pozbawienia wolności. Jeden z nich usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W efekcie wspólnych działań funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 4 tys. sztuk tabletek ecstasy, ponad kilogram amfetaminy, marihuanę i kokainę.

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/23900,Przemyt-narkotykow-udaremniony-przez-Lubuska-Policje.html

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

Komenda Miejska Policji w Międzyrzeczu