Policjanci zatrzymali podpalacza. Był poszukiwany listem gończym - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Policjanci zatrzymali podpalacza. Był poszukiwany listem gończym

Data publikacji 25.02.2019

Gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Osiedlowej. Na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że pojazd marki Renault Megane mógł podpalić 23-letni gorzowianin. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu zamieszkania okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę (24 lutego) przed godziną 22.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze pojazdu, do którego doszło na ulicy Osiedlowej. Skierowani na miejsce policjanci szybko ustalili, że samochód osobowy marki Renault Megane mógł podpalić 23-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze ustalili jego dane osobowe i po krótkim czasie zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

Na dodatek wszystkiego okazało się, że 23-latek jest poszukiwany listem gończym za wcześniej popełniane przestępstwa i musi odbyć karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem dokładnym okoliczności tego zdarzenia zajmą się teraz funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 23-latkowi poza zaległą karą pozbawienia wolności, grożą konsekwencje związane z podpaleniem samochodu.

Art. 288. Kodeksu Karnego - Zniszczenie cudzej rzeczy:

§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.

§4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.