W trosce o profesjonalną współpracę z mediami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

W trosce o profesjonalną współpracę z mediami

Data publikacji 15.03.2019

W miniony piątek /15 marca/ w sali konferencyjnej KWP w Gorzowie Wlkp. miało miejsce szkolenie Komendantów Miejskich i Powiatowych Policji oraz oficerów prasowych garnizonu lubuskiego. Przedmiotem spotkania było przedstawienie najnowszych rozwiązań, które determinują skuteczną realizacje zadań rzeczników prasowych. Swój pomysł na politykę medialną oraz priorytetowe działania w tym obszarze przekazała również nadinsp. Helena Michalak – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp.

Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji oraz oficerowie prasowi naszego regionu gościli w piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Celem było kolejne szkolenie zorganizowane i przeprowadzone przez Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcina Maludego. Tym razem tematem wiodącym było przedstawienie czynników determinujących skuteczność działań rzecznika prasowego. Chodziło o to, aby poznać współczesne mechanizmy, które decydują o tym, kto i kiedy ma szanse pojawić się w ogóle w mediach. A także jak sprawić, by ten przekaz był pozytywny dla Policji. W przedstawionej prezentacji omówione zostały realizowane w ostatnich miesiącach przez rzeczników materiały, które ostatecznie wykorzystywane były przez media ogólnopolskie. Ważnym zagadnieniem były social media, jako narzędzia, które decydują dziś o funkcjonowaniu w przestrzeni medialnej. Lubuska Policja te kanały informacyjne stawia sobie na pierwszym miejscu. Dzięki naszym kontom na You Tube, Facebook'u, Twitterze czy Instagramie, o profesjonalnej służbie lubuskich policjantów dowiaduje się cała Polska.

W spotkaniu uczestniczyła nadinsp. Helena Michalak- Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. To kolejne takie wydarzenie, które było okazją do tego, aby poznać główne założenia polityki medialnej w oczach szefa lubuskich stróżów prawa. Doświadczenie nadinsp. Michalak w tej materii jest spore. Jako Zastępca Komendanta Głównego Policji w licznych konferencjach prasowych miała okazję poznać jak funkcjonuje się na poziomie mediów ogólnopolskich. To doświadczenie i wiedza z pewnością zostaną wykorzystane przez oficerów prasowych województwa lubuskiego. Mogliśmy również liczyć na cenne uwagi i wskazówki ze strony doświadczonych dziennikarzy. Pani Dorota Wleklik reprezentująca Polsat oraz RMF MAXXX, Pan Marcin Rynkiewicz oraz Lech Muszyński z Polskiej Agencji Prasowej przekazali świetne rozwiązania, które z pewnością warto stosować, aby wysoko oceniana praca oficerów prasowych była jeszcze bardziej skuteczna.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Foto: podkom. Grzegorz Jaroszewicz