Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku

Data publikacji 18.03.2019

Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek (18 marca) na drodze k-22. Niestety w jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, po tym jak kierowane przez niego auto uderzyło w drzewo. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii. Wiadomo, że siła uderzenia była ogromna o czym świadczą zniszczenia samochodu. Przypominamy o zachowaniu uwagi i czujności za kierownicą.

Do wypadku doszło na drodze k-22 pomiędzy miejscowościami Licheń - Strzelce Krajeńskie. To na tym odcinku w poniedziałek (18 marca) przed godziną 4 rano kierowca bmw z nieznanych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była na tyle silna, że auto uległo kompletnemu zniszczeniu. Niestety pomimo błyskawicznej interwencji służb, na miejscu zginął młody kierowca. Z uwagi na wypadek droga była nieprzejezdna, policjanci wyznaczyli objazdy. Około godziny ósmej ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci i prokurator.

Policjanci przypominają, że wielu tragedii na drodze można uniknąć. Podstawową zasadą jest jednak dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze oraz zachowanie rozsądku i koncentracji.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.