Policjant to zawód dla ludzi z pasją - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Policjant to zawód dla ludzi z pasją

Data publikacji 21.03.2019

Zawód policjanta jest wymagający, ale jednocześnie daje dużo w zamian, bo każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego. Dlatego policjanci z zielonogórskiej komendy podczas spotkań z maturzystami przekonywali uczniów szkół średnich do wstąpienia w policyjne szeregi.

Zielonogórscy policjanci z różnych pionów spotkali się z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Strzeleckiej oraz Zespołu Szkół Akademickich „LOTNIK” przy Szosie Kisielińskiej, gdzie promowali swój zawód. Mundurowi zaprezentowali młodzieży sprzęt, którym posługują się na co dzień, a także film obrazujący pracę lubuskich policjantów z różnych pionów. Wzbudził duże zainteresowanie zwłaszcza, że składał się z materiałów autentycznych, nakręconych podczas policyjnych działań realizowanych na terenie województwa lubuskiego.

Te spotkania były pierwszymi spośród jeszcze kilkunastu zaplanowanych w szkołach średnich w Zielonej Górze i Sulechowie. Oferta policjantów skierowana do młodych ludzi wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów: służby patrolowej, ruchu drogowego czy nieetatowej grupy realizacyjnej niewątpliwie uatrakcyjniła pierwsze z cyklu spotkań, podczas których policjanci będą mogli zaprezentować specyfikę swojej służby.

Maturzyści chętnie korzystali z możliwości rozmowy z policjantami, zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem policyjnym, kilka osób przymierzyło nawet specjalny zestaw przeciwuderzeniowy, którego używają policjanci m.in. podczas zabezpieczania meczów.

W trakcie zajęć policjanci poinformowali uczniów o wymogach formalnych jakie musi spełnić kandydat na policjanta, a także omówili poszczególne etapy rekrutacji do służby w Policji. Najwięcej pytań młodzieży dotyczyło specyfiki służby, zarobków i testu psychologicznego.

Tego dnia policjanci przeprowadzili trzy spotkania, w których wzięło udział ok. 150 uczniów.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze