Aktualności

Policyjny radiowóz pełen zabawek zaparkował przed przedszkolem – radości dzieci nie było końca

Data publikacji 22.03.2019

Dzielnicowi zorganizowali zbiórkę zabawek, maskotek i gier, którymi obdarowali żagańskich przedszkolaków. W Pierwszy Dzień Wiosny policyjny radiowóz zapakowany pudłami z prezentami zaparkował pod przedszkolem. Niespodzianka od policjantów sprawiła mnóstwo radości, uśmiechu, zadowolenia na twarzach najmłodszych dzieci.

Pierwszy dzień wiosny dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Żaganiu na pewno utkwi na długi czas w pamięci. W czwartek (21 marca) żagańscy dzielnicowi - asp. szt. Artur Sikora i sierż. Angelika Ochocka przygotowali niespodziankę dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Żaganiu. Zorganizowali oni w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu zbiórkę różnego rodzaju zabawek, które docelowo zamierzali przekazać dla jednego z żagańskich przedszkoli. Wybór padł akurat na przedszkole nr 2, które znajduje się w rejonie dzielnicowej sierż. Angeliki Ochockiej. Wizyta u przedszkolaków miała być niespodzianką, 4-latki wiedziały tylko, że tuż po obiedzie odwiedzą ich specjalni goście. I tak z radiowozem zapełnionym po brzegi zabawkami dzielnicowi pojawili się na terenie przedszkola. Kiedy weszli do sali, grzecznie czekały na nich maluchy, zaskoczone ich widokiem, a zarazem uśmiechnięte. Niecierpliwie czekały, aż będą mogły rozpakować ogromne pudła zapełnione zabawkami podarowane od policjantów. Jednak zanim do tego przystąpiły dyrekcja szkoły wraz z nauczycielkami wychowania przedszkolnego przekazały dzielnicowym podziękowania „…za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność…” Jednak najpiękniejsze podziękowania policjanci otrzymali w formie radości, uśmiechu, szczerości i zadowolenia, które widoczne były na twarzach najmłodszych.

To nie pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez dzielnicowych i jak mówią nie ostatnia.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/28500,Dzielnicowa-z-sercem-do-dzieci-i-radiowozem-pelnym-zabawek.html

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu