30 pokrzywdzonych, 30 zarzutów, 60 tys. zł strat - oszust w areszcie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żagań

30 pokrzywdzonych, 30 zarzutów, 60 tys. zł strat - oszust w areszcie

Data publikacji 22.03.2019

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli postępowanie dotyczące wielu oszustw. Akt oskarżenia przeciwko 30-latkowi, który oferował na sprzedaż mienie, którego nie posiadał trafi do sądu.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu zakończyli aktem oskarżenia sprawę szeregu oszustw, o które podejrzany jest 30-letni mężczyzna.

W okresie od marca do lipca 2018 roku oferował na sprzedaż mienie w postaci motocykli, samochodów i koparek. Dodatkowo oferował pośredniczenie przy zawieraniu umów kupna mieszkań. Mężczyzna od pokrzywdzonych pobierał zaliczki na poczet oferowanych usług i mienia, którego nie posiadał. Poprzez swoje przestępcze działanie oszukał 30 osób. Pokrzywdzeni zostali oszukani na kwotę około 60 tysięcy złotych. Stracona przez nich suma pieniędzy została w całości wydana przez sprawcę na jego codzienne potrzeby.

30-latkowi, który od 9 miesięcy jest tymczasowo aresztowany, zostało przedstawionych 30 zarzutów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. W grudniu 2017 roku opuścił areszt śledczy, a już w marcu 2018 roku ponownie rozpoczął swój przestępczy proceder. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie trafi do sądu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu