Na drogach bezpieczniej, bo trzeźwość sprawdzają policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Na drogach bezpieczniej, bo trzeźwość sprawdzają policjanci

Data publikacji 22.03.2019

Policjanci przeprowadzili kolejne działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. Na skrzyżowaniach ulic Marcinkowskiego, Konstytucji 3-go Maja oraz Łąkowej w Międzyrzeczu, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 81 kierujących.

Dzięki stale prowadzonym działaniom, policjanci zauważyli poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czwartek 21 marca w południe na skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego, Konstytucji 3-go Maja oraz Łąkowej policjanci przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, m.in. sprawdzali stan trzeźwości kierowców, czy osoby w pojeździe korzystają z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci w samochodzie oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci w efekcie działań skontrolowali 81 aut. Kilkudziesięciominutowa akcja przebiegła sprawnie, kierowcy zachowywali się wzorowo i żaden z nich nie kierował pod wpływem alkoholu ani nie popełnił innych wykroczeń w ruchu drogowym. Dzięki temu, że do akcji zaangażowano dużą liczbę policjantów, nie powodowała ona utrudnień w ruchu, a przez kilkadziesiąt minut sprawdzono wszystkich kierowców jadących przez to skrzyżowanie.

Warto również podkreślić to, że sami kontrolowani kierowcy bardzo chwalili działania policjantów. Kierowcy mówili, że takie akcje są potrzebne i przynoszą efekty a dzięki nim wszyscy podróżujący na drogach czują się bezpieczniej.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu