Uczniowie wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości” w nowosolskiej komendzie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Uczniowie wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości” w nowosolskiej komendzie

Data publikacji 22.03.2019

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” wzięli udział w 16 edycji Dnia Przedsiębiorczości, który odbył się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli. Mundurowi zachęcali przybyłych uczniów do wstąpienia w szeregi Policji. „Dzień Przedsiębiorczości” umożliwia młodym ludziom trafne podjęcie decyzji w wyborze przyszłego zawodu.

W środę (20 marca) o godzinie 10:30 rozpoczęło się spotkanie nowosolskich policjantów z uczniami szkół, którzy wyrazili chęci wzięcia udziału w „Dniu Przedsiębiorczości”. To wydarzenie pomogło młodym ludziom poznać specyfikę pracy policjanta oraz sposób funkcjonowania komendy.

Spotkanie rozpoczął I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli podinsp. Marcin Bednarczyk. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób funkcjonuje jednostka oraz poznali poszczególne jej piony. Następnie głos zabrał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Robert Perlak oraz funkcjonariuszka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż. Agata Towpik. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę zawodu Policjanta oraz zostali zapoznani z przebiegiem rekrutacji.

W czasie spotkania omówiono sukcesy nowosolskiej jednostki w związku ze zwalczaniem Przestępczości Narkotykowej. Poddano dyskusji temat związany z zagrożeniami wynikającymi z przyjmowania substancji psychoaktywnych jakimi są „dopalacze”. Przeprowadzono rozmowę na temat ofiar i sprawców przemocy w rodzinie. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację podsumowującą przebieg 2018 roku na terenie powiatu nowosolskiego. Wyjaśniono sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wspomniano o Aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Z uczniami rozmowę przeprowadził także policjant drogówki, który opowiedział o zagrożeniach występujących na drodze, po czym zapoznał ich z urządzeniami, którymi posługuje się na co dzień nowosolska Policja. Najciekawszą atrakcją dla przybyłych uczniów było odwiedzenie strzelnicy znajdującej się w nowosolskiej jednostce, gdzie mieli okazję zobaczyć różne jednostki broni oraz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie podczas symulacji.

Przypominamy! Jeśli jesteś chętny służyć w szeregach Policji zapraszamy do składania dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli.

 

Źródło: st. post. Milena Stachowiak

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli