Trzech zatrzymanych i skuteczne działanie policjantów w sprawie narkotykowej - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Trzech zatrzymanych i skuteczne działanie policjantów w sprawie narkotykowej

Data publikacji 25.03.2019

W wyniku działań operacyjnych zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczne ilości środków odurzających, wagę elektroniczną, plastikowy młynek do mielenia marihuany i pieniądze.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry może się zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających (amfetaminy). Policjanci podjęli decyzję o namierzeniu i zatrzymaniu mężczyzny. W trakcie prowadzonych wspólnie z policjantami z Zespołu Wywiadowczego działań, zauważyli go na jednej z zielonogórskich ulic. Na widok policjantów 25-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze pojechali wraz z nim do mieszkania, w którym przeprowadzili przeszukanie. Znaleźli tam m.in. wagę elektroniczną i plastikowy młynek do mielenia marihuany. Mężczyzna zaprzeczył, że ma w mieszkaniu narkotyki, funkcjonariusze znaleźli jednak torby foliowe z zawartością amfetaminy, a także tabletkę ecstasy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 2800 zł. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to około 250 gramów.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili także tożsamość innych dwóch mężczyzn, którzy także brali udział w przestępczym procederze. Jednego z nich - 23-latka zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Został on zatrzymany przez policjantów w chwili, gdy zamierzał odjechać z jednego z osiedlowych parkingów. Na widok funkcjonariuszy młody mężczyzna stał się bardzo agresywny i próbował uciekać. Policjanci znaleźli przy nim worek z suszem roślinnym (marihuana) o wadze ponad 100 gramów. Trzeciego z mężczyzn - 35-latka, policjanci zatrzymali następnego dnia.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów. 23-latkowi - posiadania środków odurzających, a 25 i 35-latkowi posiadania znacznych ilości środków odurzających i udzielania ich innym osobom. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za pozostałe przestępstwa, od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Każdego roku zielonogórscy policjanci prowadzą dziesiątki takich spraw. Pomimo zagrożenia wysoką karą i eliminacji z rynku dilerów, cały czas pojawiają się osoby, które skuszone perspektywą łatwego i szybkiego zarobku, podejmują to ogromne ryzyko.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Ładowanie odtwarzacza...