Na targach o pracy w Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Na targach o pracy w Policji

Data publikacji 27.03.2019

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku odbyły się ,,Targi Pracy i Edukacji" podczas, których policjanci z żarskiej komendy promowali zawód policjanta. Młodzież odwiedzająca stoisko najczęściej pytała o warunki finansowe oraz jak wygląda proces rekrutacji. Była to również doskonała okazją do zaakcentowania 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, który przypada w tym roku.

We wtorek (26.03) w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku odbyły się ,,Targi Pracy i Edukacji". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Lubuską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze oraz Burmistrza Miasta i Gminy Lubsko . Na targach obecni byli przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw oraz wojska i straży pożarnej, nie mogło tam zabraknąć żarskiej Policji. Komenda Powiatowa Policji w Żarach wystawiła swoje stoisko, gdzie młodzi ludzie mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące m.in. poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego związanych z testem wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej.

Tegoroczni absolwenci pytali najczęściej o wynagrodzenie młodego policjanta, dodatkowe gratyfikacje oraz o pracę w poszczególnych wydziałach. Policjanci informowali także o niezbędnych wymaganiach, jakie musi spełnić kandydat, dokumentach jakie należy złożyć, aby rozpocząć proces przyjęcia do służby. Zainteresowani otrzymali ulotki informacyjne z numerami telefonów kontaktowych oraz wymaganiach i zasadach podjęcia studiów na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Wtorkowe targi były także doskonałą okazją do zaakcentowania przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Na tą okazję żarscy funkcjonariusze przygotowali dla odwiedzających jubileuszowe gadżety.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu etapów dostępne są w "Informatorze dla kandydatów" http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/informator-dla-kandyda


 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach