Kierowco! Twoje życie jest najważniejsze. Ściągnij nogę z gazu! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Kierowco! Twoje życie jest najważniejsze. Ściągnij nogę z gazu!

Data publikacji 28.03.2019

W powiecie nowosolskim, w przeciągu kilku dni, prawo jazdy straciło aż dziewięciu kierowców. Powodem tego była zbyt szybka i niebezpieczna jazda samochodem. Przypominamy, że wciąż najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii na drogach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przez ostatnie dni na terenie powiatu nowosolskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dziewięć blankietów prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Spośród wszystkich kierowców, którym zatrzymano dokument, niechlubny rekord ustanowiła kobieta kierująca pojazdem marki Mercedes, jadąc z prędkością 118 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Oprócz zatrzymania dokumentów, każdy z kierujących został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Każdego dnia nowosolscy policjanci patrolują drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym, zarówno tym zmotoryzowanym jak i pieszym. Należy pamiętać o tym, iż na drodze nie jesteśmy sami, a życie ludzkie jest najważniejsze. Właśnie z powodu nadmiernej prędkości każdego dnia dochodzi do kolizji, wypadków i tragedii na drogach.

Przypominamy o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można poinformować Policję, w których miejscach dochodzi do łamania przez kierowców prawa np. przekraczania prędkości.

Kierowco ściągnij nogę z gazu! Życie to bezcenny skarb każdego człowieka, które warto chronić!

 

Źródło: st. post. Milena Stachowiak

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli