Wystawiono za nim sześć listów gończych. Jest już w rękach Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Wystawiono za nim sześć listów gończych. Jest już w rękach Policji

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, za którym wystawiono sześć listów gończych. Mieszkaniec Skwierzyny najbliższe trzy lata spędzi w więzieniu.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie prowadzili poszukiwania za 36-latkiem od początku 2018 roku, kiedy to wpłynął do jednostki Policji pierwszy list gończy. Miał on na swoim koncie m.in. oszustwa, kradzieże i włamania.

Policjanci przez wiele miesięcy zbierali informacje na jego temat, stale ustalali jego miejsce pobytu oraz miejsca, w których może przebywać. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna ukrywa się poza granicami kraju a do Polski przyjeżdża tylko okazjonalnie po to, aby odwiedzić rodzinę. Dlatego też policjanci mieli utrudnione zadanie, konieczne było stałe monitorowanie oraz zbieranie informacji. Policjanci doskonale wiedzieli, że w przypadku poszukiwanego mężczyzny bardzo ważne było szybkie działanie i niemal natychmiastowe podejmowanie decyzji, gdyż w każdej chwili mógł wyjechać z kraju. Dlatego też każda informacja oraz każde ustalenia niemal natychmiast były sprawdzane.

Dzięki wytężonej pracy i zebranym materiałom operacyjnym oraz zaangażowaniu policjantów, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci „zaskoczyli” go wcześnie rano w domu rodzinnym. Mieszkaniec Skwierzyny od razu trafił do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu