Szybkie zatrzymania i areszty dla podejrzanych o napad - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Szybkie zatrzymania i areszty dla podejrzanych o napad

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich we współpracy z prokuraturą prowadzą sprawę dotyczącą brutalnego napadu do jakiego doszło w Dobiegniewie w jednym z lokali mieszkalnych. W jego wyniku poszkodowanych zostało czterech mężczyzn. Szybka i sprawna akcja policjantów pozwoliła już kilka godzin później na pierwsze zatrzymania osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. Pięć osób usłyszało zarzuty, wobec trójki sąd zastosował tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 / 19 kwietnia w Dobiegniewie. To tutaj do jednego z lokali mieszkalnych weszła grupa mężczyzn, wywarzając siłą drzwi. Wewnątrz spało kilku innych mężczyzn. Napastnicy uzbrojeni m.in. w deski z ogrodzenia, używając przemocy wobec pokrzywdzonych ukradli portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 2 tys. złotych, a następnie uciekli. Pokrzywdzeni poinformowali o całym zdarzeniu służby. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażały ich zdrowiu i życiu. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali wiele czynności procesowych i poza procesowych - oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków, rozpytania osób mogących mieć wiedze o tym zdarzeniu. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu, które śledczy zakwalifikowali jako rozbój, możliwe były pierwsze zatrzymania w tej sprawie.

W sumie policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju i uszkodzenia mienia. Wobec trójki podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za rozbój grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. W sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

  • Zatrzymany mężczyzna wraz z policjantem.
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Ładowanie odtwarzacza...