Małe kotki wrzucone do śmietnika. Przygarnął je policjant - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Wschowa

Małe kotki wrzucone do śmietnika. Przygarnął je policjant

Data publikacji 09.05.2019

Szybka interwencja policjanta z Komisariatu Policji w Sławie i postawa godna naśladowania dwóch mieszkanek uratowała życie pięciu małych kotków. Zostały one zawinięte w worek foliowy i wrzucone do miejskiego kosza na śmieci. Funkcjonariusz zaopiekował się małymi kotkami. Policjanci ustalają teraz, kto mógł porzucić bezbronne zwierzęta.

W środę wieczorem (8 maja) patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa w Sławie otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie skweru miejskiego dwie młode kobiety usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się ze śmietnika. Postanowiły to sprawdzić i zauważyły w głębi kosza poruszający się worek foliowy.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. Sierż. szt. Jan Maławski wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową w której znajdowało się pięć malutkich kotków. Kocięta natychmiast zostały wyciągnięte z torby. Policjant nie pozostał obojętny na ich los . W swoim domu sierż. szt. Jan Maławski ma kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej. Postanowił, że pięć małych kociąt, które zostały porzucone, zabierze do domu i się nimi zaopiekuje.

Zgłoszenie, szybka reakcja, jak również opieka nad znalezionymi zwierzętami są godne naśladowania i zasługują na uznanie. Teraz policjanci pracują nad tym, by ustalić kto zwierzęta wrzucił w foliowym worku do śmietnika. Niezbędna może okazać się tu pomoc mieszkańców. Każdy może liczyć na anonimowość.

 

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa


 

  • małe kotki i policyjna czapka
  • policjant trzyma uratowane koty
  • koty
  • policjant z kotami na rękach
  • małe koty
  • małe koty trzymane na rękach