Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez sulechowskich policjantów po pościgu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez sulechowskich policjantów po pościgu

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci służby patrolowej komisariatu w Sulechowie zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego BMW. Mężczyzna był także pod wpływam narkotyków oraz nie miał prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu.

We wtorkowy poranek (14 maja) policjanci patrolujący teren miasta i gminy Sulechów zauważyli w jednej z miejscowości kierującego BMW mężczyznę. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierujący na widok policyjnego radiowozu nie tylko nie zatrzymał się, ale jeszcze przyspieszył i próbował uciec.

Policjanci natychmiast poinformowali o sytuacji dyżurnego sulechowskiego komisariatu i ruszyli w pościg. Kierujący BMW wjechał w ulicę jednokierunkową pod prąd i dalej kontynuował ucieczkę. W pewnej chwili zatrzymał się, wyskoczył z pojazdu pozostawiając w nim pasażerkę, a następnie próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów zaledwie po przebiegnięciu kilkunastu metrów. Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Sulechów. Mężczyzna był nietrzeźwy – badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał ponad pół promila. Ponadto okazało się, że kierował będąc pod wpływam amfetaminy. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że nie miał on nigdy prawa jazdy.

34-letni mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazdę bez uprawnień. Dodatkowo odpowie także za wykroczenie które popełnił – jazdę ulicą jednokierunkową pod prąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Za popełnione przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze